Kaše vás naučí zdravě a pravidelně snídat

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Snídaně je základ dne, hlásají snad všechny magazíny a odborníci na výživu přikyvují. Každý den za nás snídaně odvádí kus práce. Když se ráno nasnídáme, dokážeme později snáze odolat nezdravým potravinám ve firemní kantýně. Snídaně udrží naše soustředění. Pomáhá nám s hubnutím... tak v čem je ten háček? Proč řada lidí nesnídá?

Proč máme takový problém se ráno nasnídat?


Za skutečností, že spousta lidí ráno snídani přeskočí, nestojí ani tak obtížnost přípravy a nejedná se ani o nedostatek času. Spíše za to může prázdná lednice a fakt, že i kdybychom ráno na snídani čas a chuť měli, nemáme si ji z čeho připravit. Dalším faktorem je i náš zažitý nezvyk něco si pro sebe ráno chystat. Přitom připravit si chutnou, rychlou a výživově hodnotnou snídani můžeme už do 10 minut.

Chcete jíst zdravě? Snídejte kaše.


Na pomoc si vezměte instatní kaše. Sehnat můžete ovesnou, jáhlovou, pohankovou, rýžovou... nespočet druhů. Většina z nich je k dostání v instantní verzi, tudíž už je stačí jen zalít mlékem nebo krátce v mléku povařit. Kaše představují základ pro vyváženou snídani. Doplní tělu potřebné sacharidy a další živiny. Aby snídaně byla pestrá, ke kaši přidejte zástupce bílkovin (tvaroh, jogurt) a vlákniny (ovoce). Nezapomeňte ani na semínka a oříšky. A hle, chutná a výživově vydatná snídaně je na světě.

Udělejte si zásoby a máte o snídani postaráno


Kaše jsme pro snídani vybrali záměrně. Všechny výše popsané suroviny můžete mít doma v dostatečné zásobě a o to právě jde. Pokud si vločky, jogurt, sušené ovoce a semínka nakoupíte do zásoby a dobře je uskladníte, jen tak se nezkazí. Budete je mít k dispozici pro vaše snídaně. Navíc, když se rozhodnete snídat pravidelně kaše, odpadne vám rozhodování, co si dát na snídani. V tomto budete mít jasno.


Vločky, oříšky a semínka uskladněte ve vzduchotěsných dózách. Jogurty a tvarohy kupujte ve větším výhodnějším balení. Nemějte strach, že je do týdne nespotřebujete. Jediné co si budete muset maličko pohlídat je ovoce. To rádo podléhá zkáze. Doporučujeme si některé druhy nakrájet na kousky a zamrazit. Skvěle využijete mražené maliny a borůvky z léta. 

Proč zrovna snídat kaše?


-Instantní kaše jsou připravené v okamžiku.
-Kaše jsou velmi výživné.
-Dobře chutnají.
-Nabízejí rozmanitost druhů.
-Lze je zkombinovat s dalšími potravinami, jako je ovoce, jogurt, med.
-Zasytí na dlouhou dobu.
-Zaženou chuť na sladké.

Vytvořte si návyk a u snídaní vytrvejte


Aby ranní snídaně byly úspěšné, je zapotřebí si nakoupit a udělat si zásoby. Velmi důležité je i vaše odhodlání něco změnit. S přípravou pravidelných snídaní můžete začít třeba o víkendu. Schválně si stopněte, jak dlouho vám příprava zabere.

Do třetice všeho dobrého si pro pravidelné snídaně musíte vytvořit návyk. Nečekejte, že vám to půjde jen tak samo. Už v polovině týdne se vám může stát, že se na snídani vykašlete. Chce to ale přemluvit se a po případném škobrtnutí začít znovu.

Věříme, že jakmile začnete pociťovat výhody pravidelných snídaní, už u nich zůstanete.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Kaše vás naučí zdravě a pravidelně snídat, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Kaše vás naučí zdravě a pravidelně snídat.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: kaše, vás, naučí, zdravě, pravidelně, snídat.

Kde najít informace×