Kam na dovolenou? Ochutnejte originální thajskou kuchyni

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Všechny kontinenty na planetě ukrývají různá exotická místa. Pokud zavítáte do Severní Ameriky, procestujte Spojené státy americké křížem krážem. Jestliže však plánujete zůstat v Evropě, vyrazte namísto do Chorvatska spíše na ostrovy, jako jsou Island či Sicílii. Indický oceán je zase domovem ostrovů Maledivy, Madagaskar či Srí Lanka. Ovšem v následujících řádcích vycestujeme do daleké Asie, a to konkrétně do Thajska, země proslulé ojedinělou a specifickou kuchyní.

Thajsko vás uspokojí, ať už prahnete po písečných plážích, unikátních památkách či přírodních scenériích. Země s pobřežím dlouhým 2 600 kilometrů se rozprostírá v jihovýchodní Asii. Okoupete se jak v Indickém oceánu, tak i v Thajském zálivu. Tím však exotická dovolená ještě nekončí, ba naopak pravé dobrodružství teprve začíná.

Thajsko s tropickým podnebím

V zemi mnoha tváří panuje tropické podnebí, přičemž se střídají období dešťů, sucha a také horka. Zatímco v České republice v zimních měsících sněží, v Thajsku panuje příjemné počasí. Do země se doporučuje vycestovat někdy od prosince do března. V těchto měsících, kdy se teploty pohybují okolo 30 °C, se nemusíte bát dešťů.


Ochutnáte tamní kuchyni

Thajsko je proslulé kulinářským uměním. Pokrmy jsou pestré, rozmanité, ale většinou dost ostré. Zdejší obyvatelé milují pálivá jídla. Po chvíli si na ně zvyknete i vy. V thajské kuchyni narazíte na různé speciality – od netradičních bylinek přes zajímavé koření až po upravený hmyz. Thajská jídla jsou připravena velice rychle, a tak se nestane, že byste v restauraci čekali na jídlo tak dlouho jako například u nás. Už nemusíte přemýšlet, kam na dovolenou, pokud si rádi pochutnáte na ostřejším jídle.

Kdo zprostředkovává exotickou dovolenou?

Jestliže hledáte cestovní kancelář, která sestavuje zájezdy na míru, dovolujeme si vám představit společnost MONOÏ. Zajistí vám úžasný pobyt nejen v Thajsku, ale i v dalších exotických destinacích. Stačí si z pestré nabídky vybrat.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Kam na dovolenou? Ochutnejte originální thajskou kuchyni, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: kam, dovolenou?, ochutnejte, originální, thajskou, kuchyni.

Kde najít informace×