K Vánocům neoddělitelně patří ozdobený stromeček. Jaký bude letos u Vás?

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Umělý nebo pravý? Někdo si bez tohoto kousku voňavé přírody přineseného z lesa na pár dní do bytu Vánoce neumí představit. A jiný zas nedá dopustit na vánoční stromek umělý. Ať už z dobrého pocitu že chrání přírodu, nebo z pohodlnosti. Je pravda, že výběr mezi pravými i umělými stromky je dnes opravdu velký.

Když letos počítáte s tím, že si pořídíte pravý vánoční stromek, je tu ještě jedna dobrá varianta, není však vhodná pro každého. Vánoční stromek v květináči. Máte-li zahradu nebo velkou terasu, po svátcích tam stromek odnesete a když o něj budete správně pečovat, bude vám dělat radost i příští rok.

Mezi prodávanými pravými vánočními stromky kraluje asi kanadská jedle. Je krásně hustá a vydrží dlouho. Nejkvalitnější kanadské jedle se pěstují v Dánsku, odkud se i k nám dovážejí. Víte že dvoumetrový strom roste přibližně 12 let? Déle vám vydrží borovice, ale ta se mnohým zdá příliš řídká. Nejkratší dobu ve vašem pokoji, kde se jistě topí, vydrží smrk. Býval to nejčastěji zdobený vánoční stromeček ještě poměrně nedávno. Ale z tohoto prvenství ho vytlačila nejprve borovice a pak jedle.

Ať už si pořídíte jakýkoliv pravý stromeček, je důležité o něj správně pečovat. Hned po tom, co jej doneste domů, seřízněte trochu kmínek a strom vložte do kbelíku s vodou. Do Vánoc jej takto nechte v chladnu. Po postavení stromku do stojanu, nejlépe do toho plnitelného vodou, ho můžete krásně ozdobit a Vánoce můžou začít. Během Vánoc vodu nezapomeňte pravidelně doplňovat.


Umělé stromky už dnes nevypadají jako štětky na láhve, jak je pamatují naše babičky. Ty nejdražší jsou opravdu krásně provedené, mnohdy je to ruční výroba, a jen málo se liší od těch pravých. Ale i ty levnější nevypadají špatně a můžete je používat opakovaně, což je velká výhoda. A chcete-li mít doma trochu extravagance, klidně si místo zelené klasiky můžete pořídit vánoční stromek bílý nebo růžový.

A jsme u zdobení. Barevné světelné řetězy, skleněné koule, figurky, stříbrné a zlaté řetězy, prskavky, mnoho druhů vánočních ozdob ve všech barvách je dnes na našem trhu. Samozřejmě že i ozdobené vánoční stromky podléhají módním trendům. Každý rok je to třeba jiná barva. Loni to byla zlatá, letos je in stříbrná. Ve světě přetrvává trend „zasněžených“ vánočních stromků. Z barev převládají jemné pastelové, třeba starorůžová. Možná ale tradičně zdobíte svůj stromeček slaměnými ozdobami, dřevěnými figurkami, perníčky, nebo papírovými řetězy, které vyrobily děti.

Každý vánoční stromeček je krásný, protože je symbolem radosti, klidu a štěstí. Užijte si čas adventu i blížící se Vánoce ve zdraví, v pohodě a se svými blízkými i v této nelehké době.

 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k K Vánocům neoddělitelně patří ozdobený stromeček. Jaký bude letos u Vás?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×