Jedinečná francouzská kuchyně, co ochutnat?

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Kuchyně s dlouholetou tradicí
Francouzská kuchyně patří mezi ty nejlepší na světě. Je rozmanitá, charakteristická je pro ni čerstvost surovin a nápaditost. Postupy vaření, které zde byly vymyšleny, se rozšířily do celé Evropy a používají se dodnes. Mluvíme například o bešamelové omáčce, tapenádě, marinádě nebo hranolkách. Ve Francii působili a působí ti nejlepší šéfkuchaři na světě. Zmínit bychom mohli Guillaume Tirela, který vařil pro první krále nebo také Marie-Antoine Careme, jež je zakladatelem haute cuisine a byl osobním kuchařem Napoleona a mnoho dalších. Možná i díky jejich umu byla francouzská kuchyně v listopadu roku 2010 zařazena na seznam nemateriálního světového kulturního dědictví UNESCO.

Co bychom měli ochutnat?
Pokud se chystáte do Francie, máme pro vás několik tipů na jídla, která byste rozhodně neměli minout. Typickým a ve světě velice známým francouzským pokrmem jsou žabí stehýnka. Díky této dobrotě se Francouzům přezdívá „žabožrouti“. Velikou pochoutkou a francouzskou specialitou jsou fois gras – ztučnělá kachní játra. Pro někoho však nechutnost spojená s týráním zvířat.. Co však opravdu stojí za to, je kohout na víně – coq au vin a šneci – escargot. K snídani si rozhodně dopřejte máslový croissant či klasickou francouzskou bagetu s některým z vynikajících francouzských sýrů. Ke kávě ochutnejte makrónky či creme brulée. K večeři doporučujeme francouzskou rybí polévku či cibulačku a poté ratatouille. Každý region má své speciality, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Nezapomeňte na víno!
Francie je proslulá svými delikatesními víny. Pokud máte rádi červené, sáhněte po Bordeaux, z bílých vyzkoušejte například Sauvignon či mladé víno beaujolais. Možná nejznámější a jedno z nejoblíbenějších vín na světě, které pochází z Francie je šampaňské.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jedinečná francouzská kuchyně, co ochutnat?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jedinečná francouzská kuchyně, co ochutnat?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jedinečná, francouzská, kuchyně,, ochutnat?.

Kde najít informace×