Javorový sirup - zdravá náhrada bílého cukru

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Javorový sirup je známý zejména z amerických filmů, kde se bez něj neobejde téměř žádná snídaně. Není divu, když právě v Severní Americe je vyráběno největší množství tohoto sirupu. Lze říci, že javorový sirup je jakousi součástí zdejší kulturní tradice. Jedná se o přírodní sladidlo, jenž začíná být velmi oblíbené v mnoha zemích světa.

Sirup vyráběný z mízy javoru


Jak již název říká, tak tento sirup je získáván především z mízy javoru cukrového, avšak ne vždy. Je možné jej získat i z dalších druhů javorů jako například z javoru černého, červeného, stříbrného či popelavého. Do stromu jsou navrtávány otvory, ze kterých je "chytána" prostřednictvím hadiček právě šťáva, ze které je vyráběn sirup. Tento obsahuje více než 60 % cukrů.

Náhrada bílého cukru


Získaný sirup lze využít všude, kde používáme bílý cukr. Nejčastěji je využíván především ke slazení palačinek, lívanců, waflí, ovocných či zmrzlinových pohárů, čajů ale také různých těst. Tento sirup je velmi řídký a svojí konzistencí může připomínat například olej.


Látky prospěšné našemu tělu


Javorový sirup obsahuje antioxidanty, aminokyseliny, vitamíny B2, B5, B6 a další. Dále jsou v něm v hojném množství zastoupeny vápník, hořčík, mangan, draslík a v menším množství také fosfor a zinek.

Jak je zdraví prospěšný?


Javorový sirup je sladký a chutný, avšak naopak od bílého cukru působí pozitivně na naše zdraví v mnoha ohledech. Tento sirup je bohatým zdrojem vlákniny, tudíž přispívá k růstu potřebných střevních bakterií a pomáhá udržet imunitu na vysoké úrovni. Dále se díky němu naše tělo dokáže lépe vyrovnat se záněty, získat více energie a také sirup pomáhá regulovat cholesterol v krvi. Jmenovaný sirup je využíván i jako prevence aterosklerózy a rakoviny.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Javorový sirup - zdravá náhrada bílého cukru, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: javorový, sirup, zdravá, náhrada, bílého, cukru.


×