Jak vybrat ledničku, která udrží potraviny co nejdéle čerstvé

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Kdybychom chtěli najít domácnost, jejíž kuchyni nedominuje lednice, asi by to bylo stejné jako hledat jehlu v kupce sena. Zatímco Francouzi jsou proslulí tím, že ledničky příliš nepoužívají. Denně si nakupují čerstvé potraviny, my Češi to máme úplně obráceně. Rádi děláme jednorázové velké nákupy. Následně se snažíme udržet je co nejdéle v čerstvém stavu. Jak ale vybrat takovou lednici, jež nám k tomuto účelu nejlépe poslouží? 

Mraznička může být dobrým ukazatelemAť už v kuchyni máme klasickou volně stojící chladničku nebo tu, která je zabudovaná pod kuchyňskou linkou či elegantní spotřebič, jenž splývá s prostředím a svým designem doplňuje celý interiér, řešíme stejný problém – jak dlouho udrží čerstvé sýry, salámy, maso, ovoce i zeleninu a kam tyto dobroty v lednici umístit. 


 


Kdo vlastní kombinaci chladničky s mrazničkou, může snadno určit, v jaké části spotřebiče je největší chlad. Bývá to v té poličce, která se nachází nejblíže mrazáku. U amerických lednic bývá chladicí a mrazicí část oddělena vertikálně. Také tady platí pravidlo, že u mrazničky bývá nejchladněji.


Správná údržba má vliv na čerstvostNaučte se znát své domácí spotřebiče. Konkrétně u lednice byste měli vědět, že v nich chlad udržují izolovaná tepelná čerpadla. Studený vzduch zpomaluje rychlost množení bakterií a udržuje jídlo déle jedlé. Platí, že čím čistější chladnička, tím lepší funkčnost a delší dobu čerstvé potraviny bez nutného navyšování výkonu. Naučte se pravidelně čistit, případně odmrazovat tento důležitý spotřebič. Druhá jmenovaná činnost se vás netýká, pokud máte chladničku s označením „No Frost“. 

Co sledovat při výběru ledniceZáleží-li vám na tom, jak ušetřit na bydlení, všímejte si řady parametrů, díky kterým nebude zbytečně sahat do kapsy pro více peněz. A protože chladnička patří mezi nejnáročnější spotřebiče v celé domácnosti, co se spotřeby týká, vybírejte ji opravdu s rozmyslem. Zatímco dříve bylo nejlepší hodnocení A, nyní je to již A+++. Oproti neúspornému typu D můžete ušetřit za 10 let téměř 7 000 korun. No nevyplatí se to?

Nelze opomenout ani další parametr, kterým je klimatická třída (teplota). Popřemýšlejte, kde budete spotřebič využívat. Doma, kde se teplota vzduchu během roku příliš nemění? Na chalupě, v níž bývá v létě horko a v zimě zůstává nevytápěná? 

Protože kritérií, podle nichž je důležité vybírat chladničku, existuje opravdu hodně, nechte se inspirovat recenzemi či nezávislými testy. Poměr ceny a výkonu u ledniček dostupných v běžných obchodech ukazuje například test ledniček na Rankito.cz. Aby se vám nákup vyplatil, porota se zaměřila mimo jiné na energetickou třídu, spotřebu, akumulační dobu, mrazící výkon, ale i funkce a vybavení.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak vybrat ledničku, která udrží potraviny co nejdéle čerstvé, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, vybrat, ledničku,, která, udrží, potraviny, nejdéle, čerstvé.


×