Jak uvařit brambory

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Zní to sice jednoduše, ale opak je pravdou. Asi bych začal tím, že ty brambory vůbec koupíme. Při nákupu vybírám poctivě ty hezké, aby nám pak brambůrky hezky chutnaly.

Návod

Začneme tím, že si brambory oloupeme. Vezmeme si škrabku a jdeme na to. Snažíme se je oloupat tak, aby nám vůbec něco zbylo. Hlavně buďte opatrní, abyste se při loupání nezranili. 

Po oloupání brambůrky můžeme ještě opláchnout. Dáme vařit vodu do rychlovarné konvice, mezitím nalijeme nějakou vodu do hrnce, zapneme plotnu a nahřejeme hrnec. Poté co se nám dovařila voda v konvici, nalijeme vodu do hrnce, přikryjeme pokličku a počkáme, až se voda začne vařit. Přidáme do vody špetku soli. Brambůrky se snažíme mít podobně veliké, takže je můžeme nakrájet i na menší kusy, aby nám to zabralo i méně času. 


Poté, co voda začala vařit, vhodíme brambory do hrnce a přikryjeme pokličkou. Přibližně počkáme 15-20 minut, podle velikosti brambor. Osobně bych doporučil hlídat je od té 15 minuty, aby se vám pak zbytečně nerozpadaly a neměli byste z toho kaší, takže hlídat. zase nebuďte moc opatrní a nevyndavejte je tvrdé, to je špatně. 

Po dovaření, když už jsou brambory hotové, slijeme vodu a můžeme podávat.

Odkazy na tématické stránky

Recepty s bramborami

Lilek brambor na Wikipedii

Cuketka brambory


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak uvařit brambory, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak uvařit brambory.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, uvařit, brambory.


×