Jak si zajistit dlouhověkost?

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Za vším stojí strava
Chcete žít dlouhý a spokojený život? Zaměřte se na stravu a klid. Proč myslíte, že se naše babičky a dědečkové dožívají vysokého věku? Protože jsou zvyklí jíst střídmě a ve většině případů zdravě. Jelikož když byli mladí, neexistoval takový konzumní způsob života a rozhodně nebylo na výběr z tolika potravin. Byli zvyklí jíst zeleninu, kterou vypěstovali, luštěniny, ovoce ze sadu, domácí maso a to pouze o víkendu a sladkosti? Jednou za čas upečený koláč, buchty, perníčky, ale na sušenky, čokolády a bonbóny můžete zapomenout. Také konzumace alkoholu nebyla běžná a samozřejmě se nepoužívala chemie. Musíme zmínit, že s cukrem se šetřilo, používal se med. A co se pečiva týče – doma se pekl chléb, né žádné zmražené a rozpečené polotovary. Mléko od krávy a z něj domácí tvaroh, máslo a podmáslí..

A co my dnes?
Jedním z největších problémů a zabijáků je stres. Většina z nás je pod neustálým tlakem, který je na nás vyvíjen v práci, ale také uměle masmédii a společností. Stačí si vzít hypotéku a máte úvazek + příčinu stresu na celý život. Člověk by tedy měl zpomalit, zkusit odstranit příčinu stresu a zaměřit se hlavně na stravu. Ta nám zaručí zdraví a dlouhověkost.

Často a zdravě
Základem je kvalitní zdravá strava a jíst pětkrát denně. Pod pojmem zdravá strava si možná každý představí něco jiného – zapomeňte na smoothie z tropického ovoce, fitness chlebíčky, nízkotučné mléčné výrobky, nic takového. Zdravá strava = domácí maso, místní zelenina a ovoce, luštěniny, kvalitní chleba, atp. Pokud chcete žít zdravě a dlouho, zaměřte se na kvalitu toho, co konzumujete. Ovoce a zeleninu vybírejte od farmáře a sezónní. Raději si dejte zelí a řepu, než-li kupovanou červenou kapii ze Španělska. Zařaďte do jídelníčku luštěniny, jáhly a pohanku – ty vám dodají velké množství vitamínů a minerálů. Mléčné výrobky volte plnotučné, nejlépe od farmáře. A hlavně nezapomínejte na svačiny, jezte pětkrát denně v menších porcích.
V dnešní době máme na výběr, tak si vybírejme!Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak si zajistit dlouhověkost?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak si zajistit dlouhověkost?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, zajistit, dlouhověkost?.


×