Jak se zbavit octomilek?

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Objeví se jedna a rázem nestačíte tleskat, abyste odehnali celé hejno. A i tak je vám to houby platné. Nevinná vinná muška se velmi ráda usídlí ve vaší domácnosti. A zbavit se jí není vůbec jednoduché. Nebo snad ano? Známe pár triků, jak se otravných mušek zbavit rychle a účinně.

Začněte prevencí

Octomilkám stačí ke štěstí skutečně málo. Na talířku zapomenete pár kuliček hroznového vína, v ošatce pár hrušek a banánů. Pár dnů nezajdete vynést odpadkový koš plný ohryzků a slupek od ovoce i zeleniny - a zástupy vinných mušek vám už rejdí kuchyní. Stačí však vsadit na prevenci a všem těmto nešvarům se vyhnout. Odpadkový koš vynášejte pravidelně každý den a pro odpuzení mušek kolem něj můžete rozmístit hřebíček, který jim příliš nevoní. Nenechávejte nikde v místnosti, obzvláště pak v kuchyni, zbytky ovoce, ale ani sladkých ovocných koláčů. Pokud máte rádi po ruce v ozdobných miskách ovoce, kontrolujte důkladně a důsledně jeho čerstvost i zralost – přezrálé plody ihned konzumujte. A pokud milujete pěstování pokojových rostlin, dejte si pozor na jejich přelévání. Vlhká půda také octomilky velmi láká a rychle se v ní také množí. V čistotě udržujte také výlevky, odpady a dřezy – zbytky potravin či ovocných šťáv octomilky lákají i zde.


Připravte si rafinovanou i přírodní past

Vyrazte na octomilky nápaditě s pomocí samotné přírody. Octomilky totiž dokážou dokonale zlikvidovat i tolik oblíbené masozřavky, jako rosnatka, a také rostlina s příznačným názvem mucholapka. Díky těmto rostlinkám si navíc zkrášlíte i svůj příbytek. Obzvláště v kuchyni jejich služby velmi oceníte. Mušky pak s úspěchem odláká i rýmovník, který se vám navíc bude hodit i v čase chřipek a nachlazení. Pokud chcete vzít boj s octomilkami do vlastních rukou, pak si připravte jednoduchou vlastní past. Do sklenice vložte sirup či ocet a překryjte pevně potravinovou fólií. Pomocí špendlíku pak udělejte do fólie dírky a sklenici postavte do kuchyně. Lákavá vůně přiláká nenasytné a mlsné octomilky, které snadno proniknou otvory dovnitř, ale ven se už nedostanou.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak se zbavit octomilek?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak se zbavit octomilek?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, zbavit, octomilek?.

Kde najít informace×