Jak se na jaře dostat do kondice? Začněte už teď…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Počasí zatím spíše připomíná zimu, ale jaro už se probudilo v nás. Načerpejte životodárnou esenci zdravým pohybem a stravou. Poradíme vám pár fíglů, díky kterým to budete dělat s radostí.

Základem je motivace

Důležité je nikdy nic neodkládat, a pokud cítíte potřebu se hýbat, nikdy ji neodkládejte. Vaše tělo vás odmění krásnou siluetou, dopaminem, endorfinem a spoustou energie. Starat se o sebe je radost, která by se měla stát přirozenou součástí života. Někdy jsou začátky opravdu těžké a proto je dobré se pořádně motivovat a zaměřit se na svůj cíl.

Pomůžeme vám k tomu a odpovězte si sami pro sebe následujících otázek: Proč na sobě chci pracovat a čeho chci docílit? Je to štíhlá postava, lepší kondice, větší sebevědomí nebo celková spokojenost sám se sebou? Když budete vědět kam míříte, cesta se vám půjde snáze a hlavně na ní vydržíte. Primárně je důležité si uvědomit, že to děláte jen sami pro sebe, protože se máte rádi. Ze začátku je lepší stanovit si krátkodobější dílčí cíle, které se vám budou jednodušeji plnit a tak ztratíte motivaci. Za každou zdolanou metu se nezapomeňte vždy pořádně odměnit.

Pozvolný začátek

Začínejte pozvolna a při sportu si zátěž pomalu dávkujte. Například každý další tréning si přidejte zátěž a vždy jděte něco málo za svou komfortní zónu. Nepřeceňujte však zbytečně vaše síly ať se nepřipravíte o motivaci. Vaše tělo je velmi přizpůsobivé a budete se divit jak rychle si zvykne na pravidelný sport. Důležitá je pravidelnost, díky které si vaše svaly budou pamatovat co již mají za sebou a vy uvidíte reálné výsledky. Pokud podceníte pravidelnost, budete začínat pořád od začátku, neuvidíte výsledky a díky tomu ztratíte motivaci. Ideální je začít sportovat obden cca 4x do týdne, druhý den si dejte odpočinek nebo jen lehké protahování. Pokud si to můžete dovolit nestyďte se obrátit na odborníky, kteří vám udělají harmonogram tréninku podle vaší tělesné konstituce.


Správná strava

Samotný sport vás nespasí, a proto je velmi důležité také zdravě jíst. Jezte pravidelně, vyváženě a slazené nápoje vyměňte za minerálku a cukrovinky za ovoce. Pokud chcete velmi rychle a účinně zhubnout a dostat se do kondice, naordinujte si například Low carb dietu neboli Sacharidovou dietu. Tento způsob stravování je velmi příjemný, protože u ní nemusíte skoro vůbec nic počítat. Jednoduše z jídelníčku vypustíte sacharidy jako jsou pečivo, rýže, sladkosti a průmyslově zpracované potraviny. Při pravidelném sportu jezte dostatek bílkovin a proteinu ať mají vaše svaly z čeho růst. Pamatujte však že zdraví a krásné tělo není chvilková záležitost ale životní styl, který ze začátku vyžaduje trochu disciplínu. Chvilku potrvá než si na vaši změnu zvyknete, ale výsledek bude určitě stát za to a vy už se nikdy nebudete chtít vrátit zpátky.

Nejste v tom sami

Najděte si k sobě někoho kdo má stejné cíle, například kamarádku nebo přítele. Budete vzájemně motivovat, sdílet výsledky a společně se radovat z krásného těla a zdraví. Ve dvou se to lépe táhne a díky vzájemné motivaci vás tak rychle neopustí nadšení. Navíc si budete moci vzájemně porovnávat vaše snažení a úspěchy. Zdravá soutěživost je velmi motivující a přináší pozitivní výsledky! Díky sportu a zdravé stravě se budete celkově cítit lépe, užijete si spoustu zábavy, budete se cítit fit a plní optimismu a sebevědomí.

Poke bowl s lososem

Poke bowl s lososem


Svěží lehké jídlo co vám dodá přesně to co potřebujete.


Tofu poke bowl

Tofu poke bowl


Vegetarianská verze japonského salátu.


Tuťáková Poke Bowl Ahi

Tuťáková Poke Bowl Ahi


Naložený čerstvý tuňák je prostě libůstka, musíte ji vyzkoušet.


Vegetariánské Arancini - Italské rizoto kuličky

Vegetariánské Arancini - Italské rizoto kuličky


Italská specialita, která vyžaduje trochu času na přípravu, ale ze stolu zmizí hned.


Teriyaki tempeh

Teriyaki tempeh


Fermentovaný tempeh naložený v teryiaki omáčce z vás udělá vegetariána.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak se na jaře dostat do kondice? Začněte už teď…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, jaře, dostat, kondice?, začněte, teď….


×