Jak na žaludeční vředy? Jíst v klidu!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Zažívacími obtížemi, poruchami trávení a žaludečními vředy trpí čím dál více lidí. Po padesátém roku života je to celkem běžné onemocnění, ale ve třiceti? Ve většině případů si za to můžeme sami. A ano, je to dnešní rychlejší dobou. Snažíme se toho během dne stihnout co nejvíce a zapomínáme při tom na naše zdraví.

Stravování v práci
Základním kamenem úrazu je naše stravování během pracovního procesu. Bohužel většina zaměstnavatelů si nárokuje celou pracovní dobu pro sebe a pak je zaměstnanec rád, když během pěti minut aspoň něco zhltne. Pokud patříte do skupiny lidí, kterým není umožněno řádně, v klidu se během pracovní doby najíst, ohraďte se proti tomu. Ze zákona má každý zaměstnanec nárok na půl hodiny na oběh a dle délky pracovní doby ještě na menší pauzu na svačinu. V této době si člověk může dělat, co chce a nemělo by být do těchto přestávek zasahováno. Takže si zkuste zařídit klid při jídle, v příjemném prostředí (a ne v kanclu nad klávesnicí). Zkuste vysvětlit šéfovi, že při jídle nebude zvedat telefony, odpovídat na otázky a odcházet k „důležitým“ pracovním povinnostem. Pokud jdete na oběd do restaurace, vybírejte si klidnější prostředí. A vybírejte si také, s kým budete jíst. Čas oběda byste měli trávit s osobou, která vám je příjemná a ne s někým, kdo vás rozčiluje. To platí i o pracovních obědech – neplánujte si pracovní oběd s člověkem, který je vám tzv. proti srsti. Nevzejde z toho nic dobrého, jen břichobol.

Chce to klid
Je vědecky dokázáno, že hltavé, překotné stravování, bez řádného rozkousání potravy způsobuje žaludeční obtíže. Stres jako takový je jedním z nejčastějších spouštěčů onemocnění zažívacího ústrojí. Nejprve nemusí být problémy zásadní, může se jednat o občasné říhání či nadýmání. Po čase se mohou objevit bolesti břicha a křeče, střídání zácpy a průjmů nebo také pálení žáhy. Proto nepodceňujte vliv psychiky na naše zdraví.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak na žaludeční vředy? Jíst v klidu!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak na žaludeční vředy? Jíst v klidu!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, žaludeční, vředy?, jíst, klidu!.

Kde najít informace×