Jak na silvestrovskou kocovinu – rady a tipy od zkušeného lékaře

Redakce Jídlo.cz

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Nadměrné pití o silvestrovské noci může vést k bolestivému ránu. Kde nic není, ani kuře nehrabe, světlo na konci tunelu nevidíte, všechno je blbě, žádný spolehlivý lék po ruce není. Nicméně užitečné strategie pro léčbu kocoviny existují.

Příznaky kocoviny – bolest hlavy, nevolnost a závratě – se objevují tehdy, když tělo přestane dostávat dávky alkoholu. V těle vzniká látka zvaná acetaldehyd, která dělá veškerou neplechu. Nejúčinějším prostředkem proti kocovině je nepít, protože ani jedna farmaceutická firma na světě ještě nepatentovala žádný lék proti kocovině a v dohledné době se tak nestane. Místo toho lékaři nabízejí tyto návrhy.

Pijte s mírou a před pitím jezte. Dělejte to proto, že jídlo zpomalí vstřebávání alkoholu, a to zejména jídlo plné bílkovin a tuků, které na sebe vážou molekuly alkoholu.

V průběhu silvestrovského veselí si dopřejte svačinku, která pomůže udržet hladinu cukru v krvi stabilní.


Buďte opatrnější v pití tmavších alkoholů, jako je červené víno, bourbon nebo whisky. Obsahují totiž více toxických chemikálií, které se nazývají kongereny. Ty vznikají během fermentačního procesu a mohou vystupňovat bolest hlavy na maximální možnou míru.
Chcete-li předejít palčivé bolesti hlavy, vezměte si před spaním nesteroidní protizánětlivý lék proti bolesti, například aspirin.

Pijte také pomalu a z každé druhé skleničky udělejte nealkoholický nápoj. Zvažte také nápoje jako Powerade a Gatorade, které mohou obnovit hladinu elektrolytů ve vašem těle.

Pokud se u vás objeví v kocovině bolest hlavy, zkuste vypít nealkoholický nápoj Sprite, který obsahuje sloučeninu zvanou taurin, která pro vás v tu chvíli může být užitečná.

A ještě jedna důležitá věc. Dávejte si pozor na kofein, protože kofeinové nápoje mohou zvýšit vaši srdeční činnost a zhoršit dehydrataci.

Perlivá citronová limonáda

Perlivá citronová limonáda


Perlivá citronová limonáda vám výborně doplní chybějící vitaminy po silvestrovské noci.


Česnečka

Česnečka


Recept na česnečku patří k osvědčeným metodám, kterak se zbavit otravné kocoviny.


Hovězí vývar

Hovězí vývar


Hovězí vývar dodá všechny potřebné minerály a živiny, které vaše tělo poztrácelo během silvestrovského veselí.


Ledová okurková limonáda

Ledová okurková limonáda


Ledová okurková limonáda jde udělat i během zimních měsíců, tak toho využijte.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak na silvestrovskou kocovinu – rady a tipy od zkušeného lékaře, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, silvestrovskou, kocovinu, rady, tipy, zkušeného, lékaře.

Kde najít informace×