Horké léto a vaše dítě málo pije? Zkuste ledové čaje!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Sluníčko začíná připalovat a vedro je některé dny neúnosné. Musíme hodně pít, aby se tělo nepřehřívalo. Pozor ale! Přehnaný pitný režim je také na škodu – pokud pijeme až tři litry denně, zatěžujeme ledviny. Nicméně na pití opravdu nesmíme zapomínat. Potíme se a obzvláště děti, které se za celý den nezastaví. Právě u nich je riziko veliké. Slazené nápoje ve větším množství se nedoporučují. A pokud je problematické do nich dostat jiné tekutiny než džusy, kofoly, malinovky a jiné sycené nápoje, máme tady pro vás několik tipů.

Meduňka s citrónem
Meduňka je vynikající bylinka, která zklidňuje, uvolňuje a zlepšuje trávení. Je vhodná i pro malé děti jako jedna z mála bylin. Dvě polévkové lžíce sušené meduňky přelijte 0,5l vroucí vody, zakryjte a nechte 10 minut louhovat. Poté vyjměte sítko a nechte vychladnout. Pro urychlení můžete dát led. Mírně oslaďte agávovým sirupem či medem nebo neslaďte vůbec. Do studeného čaje vhoďte pět plátků důkladně omytého citronu a nechte ještě cca deset minut odstát, než budete čaj podávat.

Ovocný čaj s ledovým ovocem
Pokud vám děti příliš nepijí ovocné čaje, zkuste je ozdobit. Nejprve si namražte ovoce, které máte k dispozici – maliny, borůvky, jahody, rybíz, ostružiny, angrešt… Uvařte 0,5l ovocného čaje, oslaďte buď třtinovým cukrem, nebo medem či neslaďte vůbec a nechte vychladnout. Těsně před podáváním vhoďte zmrzlé ovoce, které si pak děti můžou zbaštit lžičkou.


Heřmánkový čaj s melounem a okurkou
Heřmánek pravý je velice ceněná bylinka, kterou můžou už kojenci, ale i těhotné a kojící maminky (pomáhá při kolikách). Pomáhá také při bolestech v krku, působí antibakteriálně, také proti žaludečním a střevním potížím. Uvařte 0,5l heřmánkového čaje dle návodu na obalu, oslaďte dle chuti a nechte vychladnout. Nakrájejte vodní meloun na kostičky, salátovou okurku na plátky a vhoďte do čaje. Nechte cca 10 minut odstát a pak podávejte. Děti si pak můžou pochutnat na kouskách melounu a okurky.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Horké léto a vaše dítě málo pije? Zkuste ledové čaje!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: horké, léto, vaše, dítě, málo, pije?, zkuste, ledové, čaje!.

Kde najít informace×