Horké drinky, které si v zimě zamilujete

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vanilkové rohlíčky, pracny, vosí hnízda, svařené víno, punč… To jsou stálice mezi vánočními dobrotami, které prostě milujeme. I v přípravě svátečních dobrot a nápojů však lze experimentovat a sledovat trendy, a to i ty ze zahraničí. Co se podává u našich rakouských a německých sousedů?

Během doby adventní jsou velmi populární vánoční trhy, a to nejen v českých městech, ale také za hranicemi. Adventní trhy v Drážďanech, Norimberku, Regensburgu, Linzi, Vídni nebo Salzburgu jsou vyhlášené po celé Evropě a lákají na krásnou výzdobu i rukodělné zboží a tradiční jídlo a pokrmy. Velmi oblíbené jsou také zimní pobyty na horách. Co můžeme ochutnat na adventních trzích a na horských chatách kromě tradičního "svařáku" a punče?

Rakouská specialita s černým čajem a rumem

Na první pohled připomíná českou klasiku čaj s rumem. Je zde však drobný rozdíl, protože Rakušané nápoj "vytunili" ještě o koření. Říká se mu Jägertee nebo Jagatee a tento horký nápoj spolehlivě udrží teplo v těle zkřehlých návštěvníků trhů i lyžařů.

Pro 4 drinky budete potřebovat: 1 l vody, 3 sáčky černého čaje bez příchuti, 2 celé skořice, 3 hřebíčky, 15 ml rumu, 10 ml ovocné pálenky, 4 lžičky hnědého kandovaného cukru


Jak na to?

Vodu nalijeme do hrnce a přivedeme ji k varu. Do vody vložíme sáčky čaje a necháme je vyluhovat. Pak sáčky vyndáme, vložíme koření, kandovaný cukr a směs 5 minut zahříváme. Poté hrnec sundáme z plotny, přilijeme rum a pálenku. Vše promícháme a necháme 2 – 3 minuty odpočinout. Z hrnce odstraníme koření a tekutinu naléváme přes sítko do sklenic.

Někdo to rád sladké

K Vánocům neodmyslitelně patří vaječný koňak. I z tohoto tradičního likéru lze připravit netradiční nápoj, který je sametově krémový, sladký a neodolatelně dobrý. Kdo si hlídá kalorie, měl by raději zavřít oči, protože tento drink rozhodně není pro dietáře.

Pro horký vaječný koňak s mlékem potřebujete: 1 vajíčko, 200 ml mléka, 8 cl vaječného likéru, smetanu ke šlehání, špetku muškátového oříšku a čokoládové vločky

Jak na to?

Mléko nalijeme do rendlíku a při střední teplotě ho zahřejeme. Nevaříme! Z vajíčka oddělíme žloutek a bílek. Žloutek vyšleháme do pěny a přilijeme ho k mléku. Do rendlíku přidáme vaječný koňak, muškátový oříšek, vše promícháme a plníme do sklenic. Nápoj ozdobíme kopečkem vyšlehané šlehačky a čokoládovými vločkami.

Vaječňák - vánoční vaječný likér

Vaječňák - vánoční vaječný likér


Recept na vaječný likér se hodí. Bez něj by totiž byly Vánoce pěkně ošizené!


Svařené víno s pomerančem

Svařené víno s pomerančem


Oblíbený "zahřívák", to je svařené víno! Alkoholický nápoj ovoněný kořením a ovocem je top.


Jablečný punč

Jablečný punč


Tento ovocný horký nápoj lze připravit v alkoholické i nealko variantě.


Dětský punč

Dětský punč


I děti si mohou v zimě pochutnat na drinku, který je krásně zahřeje.


Horký jablečný punč

Horký jablečný punč


A ještě jedna varianta receptu na oblíbený jablečný punč.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Horké drinky, které si v zimě zamilujete , je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Horké drinky, které si v zimě zamilujete .
Nebo hledejte podobné podle části názvu: horké, drinky,, které, zimě, zamilujete.

Kde najít informace×