Home Office : jak pracovat z domova

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V těchto dnech může daná situace vyžadovat, aby každý, u koho je to možné, pracoval raději z domova. Mnohé ale taková práce na dálku čeká poprvé a může pro ně být obtížné najít ten správný režim tak, aby pracovali stejně efektivně, jako když sedí v kanceláři.

Ladislav Kučera, ředitel personálně poradenské společnosti Hays plc, nabízí pro tuto situaci tipy a doporučení, které mohou pomoci s organizací pracovního dne tak, aby byl co nejvíce efektivní.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hays plc („Skupina) je přední světová společnost v získávání specialistů. Skupina je expertem v náboru kvalifikovaných, profesionálních a odborných lidí po celém světě, je leaderem na trhu ve Velké Británii a asijsko-pacifické oblasti a jedním z leaderů na trhu v kontinentální Evropě a Latinské Americe. Skupina působí v soukromém i veřejném sektoru, zabývá se vyhledáváním kandidátů na stálý i dočasný pracovní poměr i smluvními pozicemi.


------------------------------------------------------------------------------------------------

Fungující technologie, klidné místo pro práci a dobrá komunikace s kolegy a nadřízenými, to jsou základní předpoklady pro to, abyste i vy práci na dálku mohli odvádět stejně kvalitně, jak jste ze zaměstnání zvyklí“, říká Ladislav Kučera.

Pracovní prostředí

Pro svou práci potřebujete klidné a světlé místo se stabilním WiFi připojením. Takže vhodný stůl, pohodlnou židli a případně sluchátka pro vedení konferenčních hovorů. Je důležité najít místo, kde se budete cítit dobře. Ideální je u okna, můžete se výhledem podle potřeby odreagovat a zklidnit svou mysl.

Plánování

Je dobré si vytvořit plán práce, který budete mít stále při ruce. Vše, co na vás tento den nebo týden čeká a co musíte splnit, byste měli mít na očích a pro dobrý pocit si můžete splněné úkoly odškrtávat. Pak také můžete kdykoliv svého nadřízeného informovat o svých splněných úkolech. Je dobré dodržovat pravidelnou pracovní dobu, pokud budete při své práci komunikovat s kolegy nebo s nadřízenými, aby všichni byli ve stejnou dobu k zastižení.

Forma komunikace

Schůzky, například s klienty, při home office nemusíte rušit. Využijte Skype nebo jiné online platformy a touto formou komunikujte s kým je potřeba. Pokud budete mít při hovorech zapnutou kameru, komunikace bude zábavnější a lidštější. S kolegy a nadřízenými probírejte svou práci a neváhejte si říct o radu či pomoc, kdykoliv ji potřebujete.

Nutná relaxace

Místnost ve které pracujete čas od času vyvětrejte, čerstvý vzduch je velmi osvěžující. Nezapomínejte na pravidelný přísun tekutin, jejich nedostatek by vám přinesl jen větší pocit únavy.

Občas si udělejte přestávku, protáhněte se, projděte se, uvařte si kávu nebo čaj. Popovídejte si s rodinou, zavolejte svému příteli. Připravte si jídlo nebo si krátce zacvičte.

Pravidelné přestávky v práci vám pomohou zregenerovat mozek, utřídit si myšlenky. Uklidňující hudba ze sluchátek nebo dechová cvičení (najdete na You Tube) vám také mohou pomoci, pokud třeba pociťujete stres.

Máte-li partnera, děti, sourozence nebo kamarády, můžete si s prací z domova vzájemně vypomoci.

Každých několik hodin se tedy izolujte od zbytku rodiny, soustřeďte se a věnujte se plně své práci. V ostatních chvílích se můžete plně věnovat dětem nebo partnerovi. Také chvíle s domácími mazlíčky vám pomůže v relaxaci.

Pravidelný režim, klid pro práci, chvíle relaxace, tekutiny, dostupná technologie a komunikace, to všechno jsou tedy profesionály doporučené prostředky, jak bez zbytečných stresů pracovat z domova. Není to nic tak nesnadného, a když si uvědomíte, že ne každý si svou práci může vzít domů, jste v podstatě ve velké výhodě.


Sdílejte článek s přáteli!

Komentáře

Karina   31.3.2020 - 19:54

já se snažím dodržovat téměř stejný harmonogram jako když chodím do práce i když někdy je vstát z postele celkem náročné :D ... ale také je důležité si udělat občas přestávku a dát si dobrou kávu, sice doma nemám takový kávovar jako v práci ale dělám si ji v moka konvičce a chutná skvěle, možná lépe než v práci ;)


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Home Office : jak pracovat z domova, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Home Office : jak pracovat z domova.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: home, office, jak, pracovat, domova.

Kde najít informace×