Grilované kuře video recept

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Grilované kuře je skvělé jídlo, které se dá snadno připravit i v jednoduchých podmínkách. Na našem receptu jak připra...

Grilované kuře je skvělé jídlo, které se dá snadno připravit i v jednoduchých podmínkách. Na našem receptu jak připravit kuře si pochutnáte.

Gril si připravíme na nepřímé grilování.

To znamená, že rozžhavené brikety rozhrneme na strany grilu a ideálně mezi ne umístíme plechovou vaničku s vodou na odkapávající štávu z kuřete.

Díky tomu, ze máme uhlí na stranách grilu, tak se kuře bude pod poklopem propékat rovnoměrně a nevyžaduje žádnou další manipulaci.
Doba grilování závisí na velikosti kuřete, ideální velikost je 1,5 kg. Kuře grilovat maximálně 70 minut, menší hodinu.

Kuře si hodinu před grilováním řádně nasolíme a necháme ho odpočívat na lince v kuchyni nebo ve stínu.

Marinádu připravíme z olivového oleje, velké lžíce papriky, pepře, špetky soli a čerstých bylinek. Začneme tymiánem, ze kterého si otrháme lístky.
Přidáme lžíci papriky, půl malé lžičky drceného kmínu, sůl, pepř a nakonec vše zalijeme olivovým olejem tak, abychom marinády měli tak akorát na potření kuřete a ještě jedno potírání v průběhu grilování. Do marinády si později přidáme trochu medu a sojové omáčky.

Po hodině kuře lehce otřeme utěrkou do sucha. Nanesme marinádu, klidně i rukama. Nakonec vložte do kuřete snítku tymiánu.

Do marinády přidáme lžíci medu a trochu sojové omáčky. Marinádu řádně promícháme a odložíme stranou.

Kure vložíme na gril tak, aby šťáva kapala do připravené misky s vodou, gril se nám diky tomu nezanese od kapající stavy z kuřete.

Po 40 minutách otevřete gril a kuře potřete marinádou. Kdo má rád pikantní, může přidat i trochu pálivé omáčky.

Za dalších 30-35 minut máte hotové šťavnaté grilované kuřátko! Nechte ho ještě alespoň 8-10 minut vydechnout, aby vám při krájení nevytekla všechna šťáva, co se ještě v kuřeti vaří.

Kuře podle tohoto recept můžete připravit i doma v elektrické troubě s grilem, nicméně chuť jídla z grilu vám nic nenahradí.

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Grilované kuře video recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Grilované kuře video .
Nebo hledejte podobné podle části názvu: grilované, kuře, video.


×