Feng shui, všudypřítomná harmonie

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V současné uspěchané době je více než důležité žít na místě, kde se budete cítit jednoduše báječně. Abyste docílili dokonalé harmonie vaší duše a prostředí, ve kterém se pohybujete, poznejte základy čínského učení feng shui.

Dejte na mudrce z Číny


Jistě jste již o feng šuej slyšeli a víte, že nejde o módní hit posledních let. Toto učení čítá více než 3 000 let a obsahuje nejen nauku o harmonizaci člověka s prostředím, nýbrž i optimalizaci zdravotního stavu a nastolení lepších mezilidských vztahů.

Vzhledem k tomu, každý člověk vysílá specifické vibrace a je tvořen zcela ojedinělým energetickým obalem, nelze učení feng šuej nijak paušalizovat. Harmonické prostředí jednoho nemusí nikterak vyhovovat druhému a naopak.

Poloha bytu či domu je zcela zásadní


Možná jste neměli ani tušení o tom, že poloha domu či tvar vašeho pozemku může ovlivňovat to, jak se doma cítíte. Máte-li možnost, zvolte pozemek pravidelného tvaru, v dostatečně vzdálenosti od rušivých vlivů jakými jsou například silnice, továrny a další. Ačkoliv se vám to nezdá, věřte, že vaše tělo a podvědomí veškerá negativa silně vnímají. Co se týká polohy domu, není už takovým tajemstvím, že směr k slunci je ten pravý. Východ, jih jsou ty pravé světové strany dodávající energii.


V interiéru zajistěte dostatek prostoru k proudění energie


Stavíte-li dům a můžete se zcela sami rozhodnout, kde se bude nacházet který pokoj, nechte se inspirovat pravidly feng shui a zajistěte si zdravé bydlení. Barevné kombinace, použité materiály a rozmístění vybavení, to vše hraje důležitou roli.

V celém obydlí je nutné udržovat pořádek a čistotu. Dávejte pozor na umístění zrcadel. Nikdy ne naproti dveřím, v žádném případě v blízkosti postele. Zakomponujte přírodní dekorace. Květiny, dřeviny či třeba kámen jsou ideální volbou. V ložnicích udržujte ticho a klid. Obývací pokoj se nesnažte překombinovat desítkami předmětů a kusů nábytku. Místa k sezení i spaní nestavte proti dveřím.

Vlastně není až tak těžké bydlet harmonicky. Nechte vaším domovem proudit energii. Nezatěžujte prostředí nepotřebnými věcmi, nepořádkem a dalšími lapači energie. Chtějte se cítit dobře.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Feng shui, všudypřítomná harmonie, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Feng shui, všudypřítomná harmonie.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: feng, shui,, všudypřítomná, harmonie.

Kde najít informace×