Dýně, kam se podíváš

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Podzim je ve znamení  barevného listí a úrody dýní. Letos dýním obzvlášť počasí velmi přálo a úrody je všude dost. A jak ji využít? Na to se podíváme v následujícím článku.

Druhy dýní


Existuje několik druhů dýní a každá se hodí pro něco jiného. První u nás dostupnou variantou je dýně Hokkaidó. Tato dýně vyrůstá do menších velikostí a je dýní, kterou můžete použít na spousty lahodných variací v kuchyni. Výhodu ve vaření má především takovou, že se nemusí loupat. Ostatní dýně je nutné loupat.

Dalším známým druhem je muškátová dýně a máslová dýně. Muškátovou dýni je možné využít hlavně v orientální kuchyni. Máslová dýně pak patří k sladším odrůdám dýní, a proto je vhodná například do džemů.

Mexická dýně pak bývá nejoblíbenější pro vyřezávání, ale samozřejmě ji můžeme i použít na jídlo. Často v zahrádkách uvidíte i okrasné dýně, které se ve většině případů nekonzumují.


Dýňová polévka je mňam


Jednou z předností dýně je, že ji můžete vlastně zpracovat úplně celou. Vnitřek využijete na výrobu výborné polévky a dalších jídel a zbytek vyřežete a dozdobíte. Vznikne tak pěkná podzimní dekorace.

Výborná jsou též dýňová semínka, usušená v sušičce nebo troubě. Lze je případně dochutit solí či různým kořením.

Dále lze dýni použít jako pyré k masu. Milovníci lehkých a zdravých jídel pak uvítají také dýňový koláč. Výhodou dýně je, že ji můžete uskladnit po dobu několika měsících a nezkazí se.

Dekorace z dýní


Asi k nejoblíbenějším především v Americe je vyřezávání obličejů z dýně. Dýně patří především k Americkému svátku Halloween. U nás už však pomalu získává na oblibě. Vyřezat z dýně si můžete ale nejen strašidelné obličeje, ale také zvířátka, kytičky a spousty dalších motivů. K vyřezávání můžete použít nejen mexické dýně, ale i okrasné. A vytvoříte tak krásný originál.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dýně, kam se podíváš, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Dýně, kam se podíváš.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dýně,, kam, podíváš.

Kde najít informace×