Dvanáct typů pro úspěšný Skype

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V současné době možná každý pátý zaměstnanec pracuje z domova. Dosavadní používání aplikace Skype tudíž značně narůstá, protože umožňuje každému z nás se snadno propojit s kolegy či klienty, a vést velmi efektivní pracovní komunikaci. Kromě toho již delší dobu tato služba, která umožňuje videohovory, pomáhá personalistům vést pracovní pohovory s uchazeči téměř z celého světa. Protože je to v podstatě první kontakt, je pro uchazeče velmi důležité, aby byl úspěšný. Marketingová manažerka personálně poradenské, společnosti HAYS, Kristýna Králová, shrnula ty nejdůležitější zásady, jak se připravit na komunikaci po Skype.

1. Nejprve si promyslete, kde přesně budete při rozhovoru sedět, kde bude vaše domácí kancelář a vytvořte si pro Skype vhodné prostředí. Přemýšlejte o tom, co všechno uvidí během rozhovoru váš protějšek. Pozadí za vámi vhodně upravte, nenechávejte tam předměty, které by mohly rozptylovat jeho pozornost. Měl by se soustředit jen na vás. Ujistěte se, že je vaše okolí dostatečně osvětlené. Také není vhodné, aby během vaší komunikace do místnosti vstupovali jiní lidé, členové domácnosti nebo snad domácí mazlíčci.

2. Před rozhovorem se důkladně seznamte se všemi nástroji a funkcemi, které Skype nabízí. Například sdílení obrazovky nebo souborů může být velmi užitečné.

3. Ideálně den před konáním Skype rozhovoru je dobré udělat si zkušební hovor s někým z přátel nebo rodiny. Vyzkoušejte mikrofon, připravte si otázky a vyžádejte o konkrétní zpětnou vazbu. Ověříte si tak, že je vše v pořádku.


4. Předem si procvičte otázky nahlas, ideální je se natočit. Tím zjistíte, jak vylepšit třeba řeč těla, rychlost svého mluvení, jeho hlasitost. Také tím zkontrolujete nastavení Skypu a osvětlení okolí.

5. Váš Skype účet by měl působit profesionálně. To první, co váš protějšek uvidí, je vaše profilová fotografie a uživatelské jméno.

6. Všechno si předem připravte. Vytiskněte si materiály o kterých budete hovořit, vaše otázky a poznámky. Při rozhovoru ale nehleďte jen do svých materiálů, zachovejte si s protějškem oční kontakt.

7. V den Skype rozhovoru se přihlašte do aplikace nejméně 5 až 10 minut před začátkem rozhovoru a mějte vše připravené a na svém místě.

8. Oblečte se vhodně. Přestože komunikaci vedete z domova, vaše oblečení by mělo být stejné jako při osobním setkání. Je vhodné obléknout se profesionálně.

9. Nastavte si svůj status přítomnosti na Skypu. Zelená tečka vedle fotografie naznačuje, že jste aktivní a lidé vás mohou kontaktovat. K tomu dojde automaticky při prvním přihlášení. Můžete si ale také nastavit stav přítomnosti ručně na „pryč“ nebo „nerušit“. To je pro případ, že nechcete být rušeni jinými přicházejícími hovory.

10. Zásadní je i neverbální komunikace. Řeč těla má významnou roli od prvního okamžiku připojení. Během hovoru se dívejte přímo do kamery, pomáhá to udržet oční kontakt. Tím dáváte najevo, že věnujete svému partnerovi pozornost a konverzace bude přirozenější. Gesta rukou a tváře používejte stejně jako při osobním kontaktu.

11. Během rozhovoru může dojít k časovému zpoždění. Pokud k tomu dojde, ujistěte se, že nemluvíte, když mluví váš protějšek, a vyhýbejte se proslovům v dlouhých blocích.

12. Domluvte si další kroky, jako byste to udělali při osobním setkání.

Skype používá každý měsíc více než 300 milionů uživatelů. Moderní technologie nám umožňují pracovat z domova tak, jak bychom pracovali ve své kanceláři. Je to poměrně jednoduché a všem nám to zásadním způsobem usnadňuje život, kdykoliv je to zapotřebí.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dvanáct typů pro úspěšný Skype, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Dvanáct typů pro úspěšný Skype.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dvanáct, typů, pro, úspěšný, skype.


×