Druhy hovězího masa

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pro nezkušené kuchaře

Zkušené kuchařky a kuchaři už dávno netápají, když vkročí do masny. Rozhodně objednají až pět druhů masa a mají absolutně jasno v tom, jak maso připraví. Avšak jsou mezi námi tací, kteří znají jen pár druhů masa a to připravují stále dokola. Proč ne? Ale nebylo by fajn trochu se v hovězím mase vyznat? Víte například, kde najdeme zadní kližku?

Svíčková


Ta má válcovitý tvar, který je na jedné straně širší a na druhé užší. Širší konec se nazývá palec a užší špička. Svíčková je potřeba důkladně odblanit. Připravují se z ní bifteky a rostbíf, nejlépe ze střední části. Dvojitý biftek se nazývá chateubriand. Ze špičky nakrájené na kousky se může připravit soté či minutkový guláš. Připravujeme z ní minutky nebo pečeme.

Hovězí zadní

Hovězí zadní je vlastně kýta. Připravují se z ní nejčastěji závitky, rolády a plátky, ale také guláš - pro ty kteří nemají rádi tlusté. Může se péct, dusit nebo opékat.

Kližka

Kližka je vhodná na dušení a vaření. Nejčastěji se používá na guláš, ale je prorostlá (tzv.tlustá). Také můžeme dusit na houbách, česneku či zelenině.


Hovězí žebro

Běžně se z něj vaří vývar, ale je chutné i vařené s omáčkou (jako např. houbovou, rajsou či koprovou, apod.) Také se může upéct  a podávat s křenem a hořčicí.

Roštěnec

Většinou ho seženeme neodblaněný, z takového připravujeme rostbíf nebo můžeme dusit v celku (na smetaně, na hříbkách, na slanině, apod.) Po důkladném odblanění nakrájíme na plátky, ze kterých připravíme roštěnky.

Péro nebo-li podplečí

Je v hodné na vaření, dušení, ale i ke mletí.

Plec

Plec se také nazývá falešná svíčková. Nejčastěji se používá na pečení a vaření. Vhodné s omáčkou.

Hrudí

Hrudí je vhodné na polévku, vaření a také na přípravu hašé.

Bok

Ten se běžně používá na polévku a ke mletí.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Druhy hovězího masa, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Druhy hovězího masa.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: druhy, hovězího, masa.


×