Dračí krev je léčivý zázrak, který se vyplatí mít v lékárničce…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Dračí krev neboli Sangre de Drago má velmi široké spektrum využití. Původ stromu ze kterého se míza získává, je v amazonském pralese v podhůřích či vyšších oblastech And, kde se vyskytuje v nadmořské výšce od 300 do 2000 metrů nad mořem. Kapalná míza je tradičně sbírána naříznutím stromu, tradičně za úsvitu, protože po východu slunce je výtěžnost menší. Tyto bylinné kapky představují léčivou sílu z Amazonie, která se hodí na mnoho neduhů.

Dračí krev je zázrak

Rozhodně se vyplatí mít v lékárničce doma nebo na cestách tuto léčivou mízu z Amazonie. Dračí krev je známá zejména pro své očistné a tonizující účinky. Užívání tohoto léčivého prostředku se stalo dlouholetou tradicí, která se udržuje dodnes mezi amazonskými kmeny. Do Evropy se první zmínka o dračí krvi dostala kolem roku 1600 díky španělskému přírodovědci a objeviteli otci Bernabé Cobo, který popisoval léčivé účinky šťávy obecně známé komunitami Mexika, Ekvádoru a Peru. Ti si po staletí natírají rány pro zastavení krvácení, pro urychlení hojení, uzavření ran a ochranu zranění před infekcemi. Dračí krev se dá používat jak vnitřně tak zevně, především na léčbu různých druhů poranění a zánětů (potíráním na postižené místo) a při poruchách činnosti vnitřních orgánů – žaludek a střeva.

Velké spektrum využití

posiluje imunitní systém
pro zastavení krvácení
pro urychlení hojení a uzavření ran a ochranu při všech typech zranění (řezných poraněních, škrábancích, vnějších jizvách, pupíncích a dalších kožních problémech jako ochrana před infekcemi)
při zlomeninách
léčí hemeroidy
při žaludečních zánětech, vředech a kolikách
při Crohnově chorobě
při střevních potížích, střevní horečce, zánětech tenkého a tlustého střeva
při úplavici
při kožních potížích (akné, ekzém, pro zbavení se dráždivých hmyzích kousnutí)
při různých virózách, chřipce a nachlazení, při zánětech dásní, hrdla, ústní dutiny, bolesti v krku (k výplachům)
při nádorových onemocněních
jako pomoc při léčbě cukrovky
při bércových vředech k potírání


Revoluční bylina

Sangre de Drago neboli dračí krev je v jihoamerické medicíně užívaná také při kožních obtížích jako je například ekzém a bodnutí, kousnutí hmyzem. Pokud dračí krev smícháte s vodou a vypijete, můžete si s ní úspěšně vyléčit například hemeroidy, žlučníkové vředy, revmatismus, vaginální problémy. Dračí krev funguje velmi účinně jako kloktadlo, také v tomto případě platí, že smícháte několik kapek mízy s vodou.

Jedná se o zcela revoluční lék z deštného pralesa, který byste měli znát a využít jeho výhody. Zcela nedávno dokonce zjistili severoameričtí odborníci efektivní účinek při žaludečních vředech, vředových kolitidách, Crohnově chorobě při vnitřním použití dračí krve. Vnitřní užití je zdokumentováno při dávce 10-20 kapek 2 krát denně. Zároveň se uvádí, že účinek dračí krve je až 1000 krát silnější než Penicilin.

Treska grilovaná se zeleninou

Treska grilovaná se zeleninou


Na gril se skvěle hodí čerstvá treska a křupavá letní zelenina.


Hříbková omáčka

Hříbková omáčka


Pomalu začíná houbová sezóna a my přinášíme tip co s hříbky.


Podmáslová polévka

Podmáslová polévka


Velmi zdravá polévka, která vás zároveň příjemně schladí.


Celerová polévka s chlebovými krutony

Celerová polévka s chlebovými krutony


Delikátní krém, který uvaříte za pár korun.


Guláš z vepřového masa

Guláš z vepřového masa


Tradiční český guláš s bramborovými knedlíky.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dračí krev je léčivý zázrak, který se vyplatí mít v lékárničce…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: dračí, krev, léčivý, zázrak,, který, vyplatí, mít, lékárničce….

Kde najít informace×