Dovedete si představit život bez čokolády?

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli


Teď ale nemáme na mysli ten stejnojmenný psychologický film plný romantiky, ve kterém nezapomenutelně excelují Julie Binochet a Johnny Depp. Dnes myslíme jen a jen ten sladký zázrak z kvašených, pražených a mletých zrnek tropického kakaovníku.

První čokoládu vyráběli Mayové a Aztékové. Připravovali z kakaových bobů kakaové nápoje nebo kakaové placky. Do Evropy čokoládu přivezli Španělé a ta se tu již v 16. století stala velmi oblíbeným nápojem. Časem se pak začala vyrábět i tuhá čokoláda.

Dnes známe čokoládu všichni. Od malých dětí až po stařečky. Pro mnohé z nás se stala nejoblíbenější sladkostí, které lze jen těžko odolat. Má různé formy a chutě, které vznikají obměňováním množství přísad při výrobě. Taková čokoláda na vaření, což jsou mletá pražená kávová zrna bez přísad, dodává jedinečnou chuť našim dortům, zákuskům a cukroví. Bývá jednou z ingrediencí u mnohých našich oblíbených receptů. Mléčná čokoláda s přidaným mlékem, hořká čokoláda naopak bez mléka, ty jsou základem pro výrobu čokoládových bonbonů, čokoládových figurek, nebo klasických čokoládových tabulek. Bílou čokoládu tvoří kakaové máslo bez pevných kakaových složek. Ledová čokoláda zase obsahuje nerafinovaný kokosový tuk, který způsobuje v ústech ten známý chladivý efekt. Při výrobě bublinkové čokolády se při její výrobě do směsi vhání vzduch. Rubínová čokoláda se vyrábí z rubínových kakaových bobů a její chuť připomíná lesní ovoce. Couverture je čokoláda obsahující kakaové máslo nejvyšší kvality a je většinou k dostání ve speciálních obchodech.

V obchodech můžeme často narazit na výrobky které se sice tváří jako čokoládové, ale jsou vyrobeny z náhražek, které nemají s čokoládou pranic společného. Poznáme je podle nízké ceny a hlavně, když si dobře přečteme štítek na obalu, kde je uvedeno, zda se jedná o čokoládový výrobek nebo ne.


Kdo si chce koupit tu opravdu dobrou a kvalitní čokoládu, má u nás velký výběr z mnoha světově proslulých proslulých a známých značek.

O čokoládě se říká že je to afrodisiakum, že má dobrý vliv na náš krevní tlak a srdce. Pozor ale, některé čokoládové výrobky obsahují opravdu mnoho cukru a tuku, což je pro naše zdraví zase spíše škodlivé.

V létě milujeme zmrzlinu a ovocné poháry s čokoládovou polevou, v zimě si zase rádi pochutnáme na horké čokoládě se šlehačkou. Kávu s čokoládovým zákuskem si zase dopřáváme v útulných kavárnách, ale i doma. A vůbec, všechny ty dobroty, jako jsou tabulky čokolád s oříšky, s mandlemi, kandovaným ovocem, nebo pralinky a bonboniéry plné kousků různých tvarů a náplní, nesmí chybět na našem svátečním stole. Čokoládě se většinou velmi těžko odolává. Takže si ji dopřejme. Samozřejmě s mírou a hlavně tu opravdu kvalitní.

 

Nejlepší čokoládový dort

Nejlepší čokoládový dort


Tak tento dort je opravdu luxusní. Sice příprava je trochu delší, ale stojí to za to.


Čokoládová poleva

Čokoládová poleva


Skvělá poleva na dorty, do zmrzlinových a ovocných pohárů. Jednoduchá a nenáročná na přípravu.


Brownies s čokoládou

Brownies s čokoládou


Brownies jsou velmi oblíbeným moučníkem, čokoláda v něm prostě chybět nemůže.


Horká čokoláda

Horká čokoláda


Tenhle lahodný nápoj bude chutnat nejen dětem. V sychravém počasí navíc krásně zahřeje. Možná i s kopečkem šlehané smetany.


Bábovka ze šlehačky s čokoládou

Bábovka ze šlehačky s čokoládou


Tady je čokoláda jen jako sladké doplnění už tak skvělé, vláčné bábovky. K nedělní snídani se rozhodně hodí.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dovedete si představit život bez čokolády?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Dovedete si představit život bez čokolády?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dovedete, představit, život, bez, čokolády?.


×