Dopřejte si listovou zeleninu

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Listová zelenina je v letním období snadno dostupná a mnoho lidí si jí pěstuje na zahrádce, což je jedině dobře. Na podzim a v zimě se dováží z teplých krajin a je běžně k dostání v supermarketech. Takže snadno můžeme dodržet optimální denní příjem, který činí dva šálky listové zeleniny. Ale to asi nikdo z nás nezvládne. Na listovou zeleninu je důležité nezapomínat a zařazovat ji do našeho jídelníčku častěji. Obsahuje totiž vitamíny, minerály, vlákninu, chlorofyl a enzymy, které jsou důležité pro správné fungování našeho organismu.

Polníček
Je velice dobrý do salátů nebo na ozdobu hlavního chodu. Je možné ho přihodit i do ovocného salátu a doplnit ořechy. Tím tělu dopřejete vitamínovou a minerální bombu. A co polníček obsahuje? Je bohatý na antioxidanty jako je vitamin A, C a E, které posilují naší imunitu. Dále v něm najdeme kyselinu listovou, důležitou pro těhotné a kojící matky – pro správný vývoj mozku plodu a dítěte. Také betakaroten, železo, fosfor, hořčík, draslík a vápník. O polníčku je také známo, že obsahuje více vitamínu C než citróny! Čímž nám zlepšuje vitalitu.

Rukola
Na její chuť si mnoho lidí musí zvyknout, jelikož je nahořklá. Ale do salátů vynikající. Pokud si dopřejete jeden šálek rukoly, máte splněnou denní dávku vitamínu K! Obsahuje také vitamin A, C, karotenoidy, lutein a zeaxantin. Rukola čistí játra, ledviny a chrání náš organismus proti rakovině. Zajímavostí je, že je opravdu nízkokalorická, proto se doporučuje při redukčních dietách.


Mangold
Mangold je v České republice méně známý, ale ve Východní Evropě se používá často. Proto zde lidé méně trpí rakovinou než na západě. Ano, mangold obsahuje takové látky, které působí protirakovinně. Zmiňme například chlorofyl, antioxidanty jako je vitamin A a C, dále také vápník, draslík, kyselinu listovou, lutein a zeaxantin.

Ovocný salát s rukolou

Ovocný salát s rukolou


Vyzkoušejte tento vynikající salát k večeři!


Salát s rukolou a rajčaty

Salát s rukolou a rajčaty


Jednoduchý a rychlý salát vhodný k hlavnímu chodu nebo jako lehká večeře.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dopřejte si listovou zeleninu, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Dopřejte si listovou zeleninu.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dopřejte, listovou, zeleninu.


×