Doplňky stravy, které na podzim posilují imunitu, bojují proti alergiím, nízké energii a změnám nálady…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Podzim je čas kdy je třeba vytáhnout vlněné svetry, uvelebit se v rodinném kruhu a popíjet teplé nápoje místo studených. Pro některé z nás je to však také čas rýmy, klesající hladiny energie a dokonce i alergií. Během této sezónní proměny nemusí správné stravování a cvičení stačit k tomu, abyste se dobře cítili a podávali co nejlepší výkony. V tomto článku se zaměříme na čtyři běžné body, která nás během podzimu a zimy limitují a poskytneme vám skvělá doporučení na doplňky stravy, které vám pomohou nastartovat vaší energii.

Imunita

Často se stává, že sotva se začne zbarvovat listí, už se začne ozývat rýma. Není žádným velkým překvapením, že na podzim a začátkem zimy dochází k nárůstu nemocí. Podzim je nejrušnějším obdobím, vracíme se do školy a v podnikání musíme dohnat letní flákání. Když se k tomu přidají chladnější měsíce, kdy se lidé scházejí v uzavřených prostorách, kde se bakterie snáze šíří - nachlazení je na světě.

Jedním z klíčů k udržení zdraví jsou střeva. Někoho to může překvapit, ale dává to smysl, když si uvědomíte, že 80 % imunitního systému se nachází v trávicím traktu. Kromě denního užívání probiotik s nejméně 1 miliardou CFU účinných látek (neboli živých bakterií) doporučujeme pro posílení imunity vitamin D, rybí olej, omega-3 a vysoce účinný multivitamin. Aby byly děti zdravé, měly by se vyvarovat cukru, který může ohrozit mladý imunitní systém, a doporučujeme, aby děti denně užívaly dětský multivitamin.

Alergie

Alergie jsou obvykle spojovány s jarem, kdy všechno kvete, ale podzim u mnoha lidí také vyvolává alergie. Z odumírajících listů a rostlin se uvolňují alergeny, a když jsou části mokré, mohou se z nich uvolňovat spory plísní.


Navrhujeme zmírnit příznaky alergie léčbou příčiny: zánětu. Následující doplňky stravy prokazatelně snižují zánětlivou reakci organismu: kvercetin (flavonoid obsažený v rostlinách), stařený česnek (doplněk stravy, nikoli starý česnek), zázvor a dokonce i wasabi (forma doplňku stravy, nikoli pasta).

Nízká energie

Podzimní ubývání denního světla snižuje nejen příjem vitaminu D, ale také hladinu melatoninu. Příliš málo melatoninu může narušit váš spánkový cyklus a v konečném důsledku vést k únavě. Kromě toho mají lidé na podzim tendenci zvyšovat svou aktivitu v souvislosti s podzimními prázdninami a rodičovskými povinnostmi, což může způsobit, že se budou cítit vyčerpaní.

Doporučujeme začít se stravou, abyste získali více energie. Doporučujeme konzumovat více malých jídel z kvalitních bílkovin, komplexních sacharidů a dobrých tuků. To je skvělý způsob, jak zlepšit energii a cítit se skvěle. Strava s vysokým obsahem jednoduchých cukrů způsobí nejprve prudký nárůst hladiny cukru v krvi a následně inzulínu, což zamezí únavě.

Kromě správného stravování doporučujeme vysoce účinný multivitamin a doplňky stravy, jako je koenzym Q10, L-karnitin, ginkgo biloba, arginin a D-ribózu, které jsou spojovány se zvyšováním energie. 

Zařaďte do své stravy hořčík, který vám dodá potřebnou energii. Bez hořčíku nemáte potřebnou energii. Hořčík také uvolňuje svaly, takže už nebudete napjatí nebo unavení. Pomůže vám hluboce spát, takže budete odpočatější, a proto více energie. Můžete si dávat koupele s epsomskou solí (2 šálky do horké koupele) nebo užívat práškový citrát hořečnatý jako čaj.

Nálada

Pro mnoho lidí přináší podzim změny nálady. Jedním z pravděpodobných viníků je opět snížený přísun denního světla, který má za následek nižší hladinu vitaminu D, jenž ovlivňuje funkci serotoninu, který je klíčový pro regulaci nálady. Kromě vitaminu D doporučujeme 5-HTP všem, kteří neužívají antidepresiva. Vitamin D pomáhá zvyšovat hladinu serotoninu. Důležitý je také B-komplex, protože vitaminy skupiny B pomáhají v našem těle produkovat neurotransmitery. Hořčík může také zmírnit úzkost.

Jedno upozornění: Před užíváním těchto doplňků se poraďte s praktickým lékařem, který je s nimi obeznámen.

Bramborová zeleninová polévka se smetanou

Bramborová zeleninová polévka se smetanou


Hustá bramborová polévka vás krásně zahřeje zevnitř.


Domácí chléb s ořechy

Domácí chléb s ořechy


Podzimní čas je jasko stvořený pro pečení domácího chleba.


Zapečená dýně s bramborami a kedlubnou

Zapečená dýně s bramborami a kedlubnou


Podzim je svátkem dýně, vyzkoušejte si připravit tento skvělý recept.


Brynzová polévka se strouhanou těstovinou

Brynzová polévka se strouhanou těstovinou


Pro milovníky brynzy přinášíme tip na skvělou polévku.


Dušené zelí na smetaně se slaninou

Dušené zelí na smetaně se slaninou


Zelí je bohatým zdrojem vitamínu C. Připravte si ho třeba se slaninou.



Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Doplňky stravy, které na podzim posilují imunitu, bojují proti alergiím, nízké energii a změnám nálady…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace



×