Dodržte svá předsevzetí a hýbejte se pravidelně

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Spousta lidí se může tvářit, že je novoroční předsevzetí nezajímají a pokud budou chtít s něčím začít nebo to naopak ukončit, mohou kdykoliv, až se jim bude chtít. Jenže právě tyhle osoby nikdy svoje plány nedotáhnou do konce, protože jim to lenost nedovolí. Nezbude jim, než se pořád dokola vymlouvat. Stanovte si jasné cíle, které však budou realizovatelné a jděte si za svým snem a plánem. V článku se dozvíte několik tipů, které vás nenechají sedět na zadku a stěžovat si na jeho velikost. Čtěte!

Správný pohyb
Nemyslíme pouze vhodnou techniku pohybu, ale především druh sportu, který děláte nebo chcete dělat. Pokud z duše nenávidíte běhání, těžko si budete užívat běžecké tréninky. Nebojte si vyzkoušet více sportů a zjistit tak, který vás nejvíce baví. To je základ úspěchu. Aby člověk u něčeho vydržel, musí ho to přece bavit!

Pohodlné oblečení
Oblékněte se, jak jen budete chtít. Ať už se cítíte dobře ve vytahaných starých teplácích nebo nejnovějším sportovním oblečením. Nejdůležitější je si pohyb užívat a ne přemýšlet, jak moc se vám ty krajkové kalhotky zařezávají mezi půlky. Kašlete na to a kupte si pohodlnější. Jedete se přece potit, ne nakrucovat na taneční parket.

Parťák do nepohody
Občas nás možná přemůže lenost a zůstaneme sedět doma. Pro tyhle situace jsou neocenitelnými osobami právě přátelé, kteří s vámi táhnou za jeden provaz a „dokopou“ vás na trénink. Buďte za ně vděční, protože občas se půjdete hýbat jen díky nim.


Drobné odměny
Možná vás překvapí, jako moc můžou právě materiální radosti motivovat. Splnili jste minulý měsíc 15 tréninků nebo uběhli 30 kilometrů? Co takhle si koupit nějaké tričko nebo dekoraci do domu? I drobnosti dokážou vykouzlit úsměv na tváři.

Sociální sítě
V neposlední řadě jsou tu sociální sítě jako nekonečný zdroj motivace a inspirace. Vy sami si můžete založit profil a přidávat fotky z tréninků nebo jídla. Pokud chcete zůstat v anonymitě, není to vůbec problém. V dnešní době je už naprosto normální sdílení nejrůznějších fotek. Vaši sledující vám milým komentářem nebo „likem“ dodají odvahu do dalších aktivit. Nebojte se toho!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dodržte svá předsevzetí a hýbejte se pravidelně, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: dodržte, svá, předsevzetí, hýbejte, pravidelně.


×