Degustační charitativní večeře v Café AdAstra s Filipem Sajlerem

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Chtěli bychom se s vámi podělit o zajímavý gurmánský zážitek ze začátku června. Byli jsme na Charitativní degustační večeři v Café AdAstra s Filipem Sajlerem z TV pořadu Kluci v akci.

V této kavárně se pořádají tyto věčeře pravidelně. Akce se jmenuje Pomáháme večeří a formou věčeří a diskuzí se známými osobnostmi se snaží o podporu zaměstnanců s handicapem, kteří v Café AdAstra pracují.

Osobnost, která je zaštiťuje se mění, tentokrát byl hostem Filip Sajler, kterého můžete znát z pořadu Kluci v akci. Rozhovor s Filipem Sajlerem můžete najít v našem magazínu  Osobnosti o jídle.

Filip přivedl tým svým šéfkuchařů, kteří vaří v síti luxusních kantýn provozovaných v různých obchodních a administrativních komplexech. Tato restaurační zařízení nesou značku Perfect Canteen a jsou skvělou volbou pro denní stravování.


Kuchaři, kteří připravovali degustační menu se předvedli skvěle. Každý kuchař se ujal jednoho chodu.

Degustační menu obsahovalo:

• Bramborové pyré s marinovaným pstruhem, pečené brambory s kaviárem, meringue a strouhankou připravil Vladimír Kovařič - Executive chef Perfect.

• Hovězí Rosini, hruška, celer, káva připravil Filip Sajler - Kluk v akci a spolumajitel Perfect Canteen a Perfect Catering.

• Čokoládový lanýž a pěna, heřmánkový parfait, chia krémem a červený grep připravil Martin Staněk - Creative chef Perfect.

Skvěle jsme si pochutnali a zároveň ocenili skvělá vína, která byla podávána na míru danému chodu.

Akce Pomáháme večeří skvělou formou pomáhá v podpoře zaměstnanců s handicapem, rádi jsme se zúčastnili a výtečně jsme si pochutnali.

Dovolili jsme si oslovit i pořádající organizaci Zajíček na koni, o.p.s. respektive její zástupkyni Lenku Mansour.

Dobrý den, jak často tyto večeře pořádáte?
Charitativní večeře Pomáháme večeří se u nás v kavárně konají jednou měsíčně a jsou vždy otevřeny pro 30 lidí. O letních prázdninách se však konat nebudou. Aktuální termíny můžete najít na našich internetových stránkách www.cafeadastra.cz

Kdo již tyto večeře zaštiťoval?
Měli jsme to štěstí, že nás hned od začátku začali podporovat skvělí kuchaři a foodblogeři. Úplně první u nás vařila Jana Dufková z blogu Popeceniko.cz. S ní jsme společně i celý koncept večeří vymyslely :). Po ní se vařečky ujala Jana Vašáková se svým manželem Štěpánem z blogu Slepičárna. Mezi další patřila veganka Jarmila Sweet, skvělé kuchařinky z blogů Sweet word by barush a Coudys cookies. A v neposlední řadě Jiří Hilgart a Ondřej Slanina s Filipem Sajlerem z "Kluků v akci".

Jak přesně pomáhá tato akce zaměstancům  s handicapem Café AdAstra?
Charitativní večer podporuje projekt ve více směrech. Nejen, že díky lidem, kteří si přijdou užít milý večer, získáme finance na mzdy zaměstnanců s handicapem, ale svou účastí jim také dávají hosté večeří najevo, že jsou tu a chtějí handicapované podpořit na cestě za jejich snem - stát se skvělým kavárníkem.

Na celém večeru se naši klienti podílí – pomáhají v kuchyni, roznášejí chody, učí se nové recepty od skvělých kuchařů, sbírají zkušenosti. To vše je velkým přínosem jak do jejich možných budoucích povolání, tak již nyní do jejich osobních životů. Měli byste vidět ty jejich smějící se oči, když se mohou setkat s někým slavným a být společně s ním hvězdou večera.

Kdy se bude konat další akce Pomáháme večeří a na co se máme těšit?
Nejbližší večeře, která se bude konat v září, se ujme Lenka Klicperová s Václavem Sůrou. Ostatní kuchaře nyní domlouváme, tak nebudu předbíhat. Ale určitě se bude na co těšit !

Co dalšího vaše organizace pořádá kromě těchto akcí?
Zajíček na koni o.p.s. je organizace, která se již dvanáct let zabývá pomocí dětem a dospělým lidem s fyzickým, mentálním a sociokulturním handicapem.

Naše hlavní projekty jsou:

• Terapeutické jízdy na koních - cílovou skupinou jsou hlavně děti s fyzickým a mentálním handicapem, ale velmi dobrý vliv mají i na děti ze sociálně slabého prostředí. Na jízdy na koních navazují naše integrační pobyty. Letní s koňmi - týdenní mimo Prahu a pětidenní příměstské v pražské Hostivaři, zimní bez koní na horách...

• Pomoc dětem ze sociálně slabého prostředí – podpora dětí, které nemají do štěstí a žijí v tíživé situaci. Dětem financujeme například obědy, oblečení, volnočasové aktivity, léky, ale i něco malého pro radost. Snažíme se tak předcházet špatnému dopadu situace na dítě - deprese, deviace, vyloučení a jiné. Nedílnou součástí této pomoci je spolupráce s Potravinovou bankou. Díky této spolupráci pomáháme každý týden zhruba 130ti dětem mít lepší jídelníček a měsíčně rozdělíme potraviny v hodnotě kolem 60ti tisíc... Situaci všech klientů tohoto programu bedlivě prověřujeme, sledujeme a máme téměř dokonalý systém na to, aby finance šly skutečně dětem a ne mnohdy nezodpovědným rodičům.

• Pořádání akcí zájmového charakteru - výlety a akce s koňmi i bez nich, zábavná odpoledne u koní nebo v kavárně, aktivity našeho Klubu přátel Zajíčka - divadla, kina. Dále i výuka francouzštiny pro děti ze všech cílových skupin...

• A již zmiňovaný  Projekt kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem - v tuto chvíli zde nachází uplatnění již 39 lidí s handicapem na různých pozicích - barman, pomoc v kuchyni, úklid apod.

Naše organizace je malá, spíše rodinná, založená na důvěře a individuálním přístupu ke klientům. Každého našeho klienta osobně známe.   Vše se snažíme dělat srdcem a 100% veškeré finanční podpory jde tam, kam sponzor či dárce určí. (Naše mzdy a provoz organizace jsou hrazeny naším hlavním sponzorem).

 Více informací o organizaci na www.zajiceknakoni.cz

 Děkujeme za krásný gurmánský zážitek a těšíme se na další akci Pomáháme večeří.

Odkazy na tématické stránky

Perfect canteen by Filip Sajler

Cafe AdAstra

Facebook CafeAdAstra

Zajicek na koni o.p.s.

Rozhovor s Filipem Sajlerem

 

 

 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Degustační charitativní večeře v Café AdAstra s Filipem Sajlerem, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: degustační, charitativní, večeře, café, adastra, filipem, sajlerem.


×