Co to jsou kalorické tabulky a jak je používat?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pokud se snažíte zhubnout, zřejmě se neobejdete bez několika základních věcí. Zdravého jídelníčku, pravidelného pohybu a tzv. kalorických tabulek. Oč se jedná?

Kalorické tabulky mají, jak napovídá jejich název, co do činění s kaloriemi. A každý, kdo kdy hubnul, ví, že úspěšné hubnutí se neobejde bez počítání kalorií. V kalorických tabulkách jednoduše najdete potravinu, již se chystáte konzumovat, doplněnou o její energetickou hodnotu. Ale nejenom to. Například na stránkách pestryjidelnicek.cz jsou k dispozici velmi chytré kalorické deníky. 

Maximální denní kalorický příjemPro úspěšné hubnutí je dobré znát tzv. denní maximální kalorický příjem, který si ideálně v kombinaci s vhodnou aerobní aktivitou můžete dovolit. Ten můžete mimo jiné zjistit například ze speciálních vah, které vás zváží a k tomu vás informují o procentech vody a svalstva v těle a v závislosti na vašem pohlaví i o již zmíněném maximálním denním kalorickém příjmu.

Jak počítat kalorieNěkolika způsoby. Jedním z nich je počítání kalorií, se kterým vám mohou být nápomocny právě kalorické tabulky a deníky, jež jsou k dispozici na již zmíněných stránkách pestryjidelnicek.cz, které jsou takovým chytrým a především zdravým průvodcem při hubnutí, ale i nabírání svalové hmoty. Takové by totiž hubnutí mělo být. Hubnout, ale i kilogramy nabírat, bychom měli pokud možno zdravě.


Hubněte zdravěZákladem zdravého hubnutí je zdravý jídelníček bohatý na bílkoviny. Bez nich se při shazování nadbytečných kilogramů neobejdete, stejně jako bez pohybu a především zdravého rozumu. Rozhodně zapomeňte na hladovění, drastické diety, ale i třeba příliš rychlé hubnutí. Hubnout byste měli stejnou rychlostí, jakou jste kilogramy přibrali.

BMI kalkulačkaV první řadě si ale zjistěte, ve které kategorii tzv. Body Mass Indexu, což je nejznámější indikátor podváhy, normální váhy i nadváhy, se nacházíte. K tomu slouží výpočet BMI, se kterým vám pomůže tzv. BMI kalkulačka. I ta je k dispozici na stránkách pestryjidelnicek.cz. Vyplníte jednoduchý formulář a obratem se dozvíte, jak jste na tom. Pokud se následně zaregistrujete, obdržíte dokonce i zdravý jídelníček na míru plný zdravých a chutných receptů. To vše zdarma! 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Co to jsou kalorické tabulky a jak je používat?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: jsou, kalorické, tabulky, jak, používat?.

Kde najít informace×