Co si dopřát v létě zdravého?

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Je tady léto a s ním i horké slunečné počasí. Čas výletů, koupání a dovolených. V tomto období dost často začínáme měnit náš jídelníček k horšímu. Zvláště u dětí je to znát. Dopřáváme si zmrzliny, párky v rohlíku, klobásy, langoše, hranolky, ledové tříště, ledové slazené nápoje a samozřejmě na alkoholické nápoje je větší chuť. V Čechách je velice oblíbené grilování, které je však nezdravé a ogrilované suroviny na dřevěném uhlí jsou karcinogenní. Je proto důležité vyvažovat vše nezdravé tím zdravím. A to je v létě ovoce a zelenina. Dopřejte si jí každý den a nešetřete s množstvím. Máme zde pár tipů na ty druhy, které výrazně prospějí vašemu organismu.

Okurka je plná vody
Salátová, neboli okurka hadovka je v letním období obzvláště vítaná. Obsahuje totiž veliké množství vody a dokáže na sebe vázat těžké kovy. Nejlepší je samozřejmě ze zahrádky nebo v bio kvalitě. Připravte si svěží okurkový salát či tzaziky.

Borůvky nejen na koláč
Pokud přemýšlíte kam vyrazit na výlet, doporučujeme jít do lesa na borůvky. Vaše tělo vám poděkuje. Borůvky působí jako přírodní antibiotikum, detoxikují náš organismus a snižují i zánětlivost v těle. Obsahují také veliké množství vitamínů a minerálních látek. Čerstvé jsou nejlepší.

Třešně
Asi málokdo ví, jak jsou třešně dobré pro naše zdraví. Hlavně ti co trpí na dnu by si jich měli dopřát aspoň misku denně. Chrání naše cévy před ukládáním cholesterolu a také detoxikují naše tělo. Samozřejmě, že čerstvé jsou nejlepší, ale taková bublanina ke kávě je prostě jedinečná.


Meloun vodní, žlutý..to je jedno
Melouny jsou obzvláště dobré pro děti, jelikož obsahují veliké množství vody. Co možná nevíte je, že jsou zásadité a srovnávají naše Ph. Většina z nás má totiž překyselený organismus.

A co maliny?
Maliny jsou oblíbené ovoce našich dětí a to je dobře. Obsahují velké množství antioxidantů a udržují správnou hladinu cukru v krvi. Takže ty si rozhodně dopřejte. Můžete vyzkoušet vanilkový puding s malinami a piškoty.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Co si dopřát v létě zdravého?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Co si dopřát v létě zdravého?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dopřát, létě, zdravého?.

Kde najít informace×