Co připravit ke svačině školákovi?

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Potřebují energii a zdravé tuky
Děti se opět vrací do školy nebo přicházejí do první třídy a pro nás rodiče je tady nový úkol. Vymyslet něco dobrého ke svačině. Už vám docházejí nápady? Není se co divit, pokud chcete, aby docházelo k obměně a dítě nejedlo pořád to stejné dokola. Při přípravě „sváči“ je důležité myslet na to, co ten den bude dítě mít na programu. Pokud ho čeká větší fyzická zátěž, je nutné připravit energeticky vydatnou svačinu. Obecně platí, že mladší školák by s dopoledním jídlem měl přijmout přibližně 450-700KJ, větší školák pak dvojnásobek.

Co vymyslet?
Takovou klasikou, kterou nic nezkazíme, je celozrnný chleba potřený lučinou se sýrem a libovou dětskou šunkou. Do krabičky pak přibalíme zeleninu a ovoce. Jestliže bude mít dítě ten den tělocvik, můžeme přibalit a sladkou tyčinku. Výborné jsou také sendviče s tuňákem - toastový chleba potřeme slabou vrstvou másla, aby tuňák pečivo nerozmočil, lžičkou rozprostřeme tuňáka a na vrch dáme rajčátka a listy salátu. Ke svačině je také vhodné kefírové mléko a čerstvé ovoce či zelenina. Můžete také vyrobit domácí mléčný shake – plnotučné mléko rozmixujeme s banánem a jahodami/malinami/kiwi, atp. K mléčnému shaku přibalíme celozrnný rohlík či rýžové chlebíčky. Výbornou variantou je také sýr Cottage s pečivem a zeleninou. Další obměnou může být například ovocný salát s jogurtem a skořicí, opět můžeme přibalit pečivo nebo kanckebroty. Vhodné jsou také doma upečené muffiny s nízkým obsahem cukru či domácí sušenky z ovesných vloček. Pokud má vaše dítě rádo tortily, můžete vytvořit wrap se sýrem, šunkou a zeleninou nebo třeba s tuňákem.

Do čeho svačiny připravit?
Aby člověk šetřil naše životní prostředí a nepoužíval stále potravinové fólie + igelitové pytlíky, je vhodné zakoupit pevnější krabičku, do které se svačina skvěle vejde. Existují i takové, které jsou rozděleny na více oddílů. Pohodlně vložíme chléb, ovoce a zeleninu. Na ovocné shaky jsou k sehnání uzavíratelné plastové kelímky s brčkem.


Jablečné muffiny s rozinkami

Jablečné muffiny s rozinkami


Vynikající ke svačině nebo snídani.


Dýňové muffiny s čokoládou

Dýňové muffiny s čokoládou


Dýňové muffiny budete buď milovat nebo nenávidět. Jejich typická chuť je jedinečná.


Zdobené ovesné sušenky

Zdobené ovesné sušenky


Křupavé sušenky, které budou chutnat nejenom dětemSdílejte článek s přáteli!

Komentáře

rodeista   28.9.2019 - 07:53

Kdo byste chtěli víc svačinové inspirace, tak brzy vydáme Velkou svačinkovou bichli, ve které bude více než 170 vyvážených a skvělých receptů na všemožné svačiny na každý (školní) den :-)


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Co připravit ke svačině školákovi?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Co připravit ke svačině školákovi?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: připravit, svačině, školákovi?.

Kde najít informace×