Co darovat k narození dítěte?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Narození dítěte je událost, kterou je třeba řádně oslavit. Nejde jen o to dítě zapít, je hezké sejít se s celou rodinou a společně nového potomka přivítat. Při té příležitosti se hodí mu přinést také nějaký dar. Jenže co malému dítku dát, pokud chcete darovat něco, co má hodnotu, a peníze vám přijdou příliš fádní?

Možností je samozřejmě spousta, co kdybyste se ale nechali inspirovat zažitými tradicemi a darovali zlaťák? Zlato je možné darovat v různých formách, ovšem zlaté dukáty patří k těm vůbec nejoriginálnějším.

Kdysi dostávalo zlaťák každé miminkoZlato se novorozencům daruje odnepaměti. Vždyť už tři králové jej nesli do Nazareta. V Česku je pevně zakořeněnou tradicí přímo darování dukátu. I v těch nejchudších rodinách dostalo každé miminko zlatý dukát, aby v životě mělo dost peněz. V rodinách, kde měli hodně dětí, se jednalo o tentýž zlaťák. Na tom ale není nic špatného, šlo o symboliku.

Dukát můžete položit do kolébky i dnesDnes už sice dukáty nefungují jako platidlo, avšak sehnat se dají. Dokonce lze zakoupit přímo zlatý dukát či medailonek v dárkové krabičce s motivem připomínajícím narození. Zhotovují se každoročně, ale lze je dokoupit i zpětně, kdyby vám náhodou přišlo líto, že jej druhý sourozenec nemá.


Nebo vyberete raději medailon na míru?Velmi pěkným dárkem k narození jsou také medailony přizpůsobené novorozeňátku, které si zamilujete, jestliže toužíte po originalitě a univerzální zlaťák vám nestačí. Může na nich být jméno dítěte, znamení zvěrokruhu či ryzí přání.

Všechny tyto krásné dárky k narození dítěte si osobně prohlédnete v Obecním domě v Praze. Ve zdejší prodejně mají tři motivy zlatého dukátu, zařídí vám i zmiňované starší ročníky. Než se však vydáte směr hlavní město, můžete všechno prozkoumat přes internet. Vyberte si na stránce https://www.zlate-mince.cz/Darky/Darky_k_narozeni.htm.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Co darovat k narození dítěte?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Co darovat k narození dítěte?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: darovat, narození, dítěte?.

Kde najít informace×