Chcete si koupit červené víno? Poradíme vám, jak vybrat to správné

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pokud patříte mezi občasné konzumenty vína, pravděpodobně ani nemáte ponětí, jak postupovat při jeho výběru. Sáhnout po nejdražší láhvi v regálu není zrovna ideální volba, protože nemáte jistotu, že vám zrovna takové víno zachutná. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat při výběru červeného vína, které patří k těm nejoblíbenějším.

Prvně byste si měli ujasnit, k jaké příležitosti vůbec víno kupujete. Chystáte narozeninovou oslavu, nebo si chcete koupit lahvinku k večernímu pořadu v televizi? Jestliže má víno posloužit jako dárek, určitě je lepší zvolit dárkové balení.

Červené víno a jídlo


vína je velice důležité i to, s jakými potravinami ho zkombinujete. Zásadní je zaměřit se na úpravu pokrmu, použité suroviny, ale i koření či roční období. Červené víno se dokonale hodí k vepřovému, hovězímu, jehněčímu, ale i zvěřině či kachně. Jestliže vás zrovna maso neláká, naservírujte na stůl sýry, a to především ty s modrou plísní, parmazán a čedar. Pozor, bílé víno se zas kombinuje s jinými potravinami.

Víno podle odrůdy


Odrůdu vína najdete přímo na lahvích, přičemž co odrůda, to jiné chuťové vlastnosti. Mezi ty nejznámější patří Cabernet Sauvignon, André, Svatovavřinecké a Merlot. Stejně tak se zaměřte také na stáří. Velice kvalitní jsou ročníky 2006 nebo 2009. Setkat se můžete také s rozdělením vín na mladá, vyzrálá a archivní.


Suché, nebo sladké?


Setkáte se také s tím, že jsou vína označena i podle toho, kolik cukru obsahují. Suchá vína mají maximálně 4 gramy na litr cukru, polosuchá až 12 gramů, polosladká až 45 gramů a sladká nad 45 gramů.

Ještě se na trhu setkáte s variantami, jako jsou šumivé vínosekty a šampaňské. Záleží pouze na vás, jaké víno upřednostňujete. Více produktů najdete na stránkách vinoadestilaty.cz.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Chcete si koupit červené víno? Poradíme vám, jak vybrat to správné, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: chcete, koupit, červené, víno?, poradíme, vám,, jak, vybrat, správné.


×