Chceš zhubnout? Do fitka nemusíš!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Je po Vánocích, čas, kdy životospráva téměř každého člověka nezapadá zrovna do zdravého životního stylu. Čas, kdy každý druhý si dává nová předsevzetí, jak diametrálně změní svůj život, bude hodiny trávit v posilovnách a jídelníček bude tvořit jen zelenina, maso, vejce či jiné zdravé potraviny. 

Je ale opravdu důležité trápit se hodiny v posilovně a měnit kompletně svůj jídelníček?

Není! Můžete zhubnout i bez posilovny, pokud je vaším cílem opravdu primárně jen to, shodit pár kilogramů. Samozřejmě vám silové tréninky a cvičení v posilovně pomůže s vytvarováním postavy, ale pokud chcete hlavně zhubnout a spálit nějaké kalorie navíc, jsou tu i jiná řešení.

O jídelníčku, který je udržitelný, se rozepíšu jindy, dnes se podíváme, jak můžete shodit pár nabraných kilogramů přes Vánoce bez trápení.


Chůze


Ano. Chůze je opravdu skvělým řešením, jak můžete spálit kalorie, dostat se tak do kalorického deficitu a začít hubnout. 

Chůze není nijak náročná, nezatěžuje vaše klouby a zvládne ji opravdu každý. Průměrně spálíte rychlou chůzí 40 kalorií za jeden kilometr. Můžete spojit příjemné s užitečným a vyrazit se svou drahou polovičkou či rodinou na delší procházku.

Navíc chůze pomáhá se správným trávením, proto určitě zařaďte chůzi do svého dne. 

Hýbejte se


To, že jste celý den doma, nemusí znamenat, že celý čas strávíte na gauči u televize. 

Kalorie spalujete i třeba takovým úklidem nebo vařením. Je velký rozdíl, zda se během dne zvednete jen v případě potřeby či si dojdete pro další várku cukroví a tím, pokud se celý den budete hýbat. 

Snažte se být aktivní za každé okolnosti. Lidé, kteří více spalují, mají větší tendenci tancovat, pokud slyší hudbu, při vyprávění rozhazují rukama, pohybují se rychle a svižně. Soustřeďte se na to, jak vy se hýbete a snažte se dělat více. 

Závěrem


Závěrem už asi jen to, že občas můžete spálit daleko více kalorií prostým úklidem, kdy zapojíte celé tělo, ušetříte za vstup do fitness centra a ještě uděláte váš domov krásnějším. Mnoho lidí sice navštěvuje posilovnu párkrát týdně, ale moc se tam nenadřou, celý den poté prosedí či proleží a diví se, že Milena od vedle je hubenější než oni a to fitness centra nenavštěvuje. Milena za to ale celý den uklízí, chodí pěšky, vaří celé rodině a chvíli neposedí.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Chceš zhubnout? Do fitka nemusíš!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Chceš zhubnout? Do fitka nemusíš!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: chceš, zhubnout?, fitka, nemusíš!.


×