Čaje na snížení vysokého krevního tlaku

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Diagnóza – Hypertenze
Vysoký krevní tlak je v posledních letech diagnostikován každému třetímu člověku, avšak dvakrát častěji mužům než ženám. Hypertenze je označována jako civilizační choroba nebo také jako tichý zabiják. Zdánlivě zdravý člověk, který nemá žádné zdravotní problémy, může dostat znenadání infarkt myokardu nebo mozkovou mrtvici. Proto by pacient vysoký tlak neměl podceňovat.
A kdy už se vlastně jedná o hypertenzi? Normální krevní tlak je 120/80, což má většina lidí. Častý bývá také nízký krevní tlak pod 110/70, který nezpůsobuje závažnější zdravotní obtíže – člověk však bývá více unavený, hůře se mu prokrvují končetiny a občas mívá stavy na omdlení nebo omdlívá. Jako vysoký krevní tlak označuje hodnoty 140/90 a více. Pokud vám byl diagnostikován, lékař doporučí individuálně způsob léčby. My zde máme několik tipů na čaje, které tlak snižují. O jejich konzumaci se poraďte s lékařem.

Bylinná směs na vysoký tlak
Smíchejte sušené bylinky a vyrobte si svou směs. Budete potřebovat hrst natě řebříčku, hrst třezalky tečkované, hrst zeměžluče lékařské, hrst kokošky pastuší tobolky a hrst hlohu. Čaj pak připravte přelitím 1 čajové lžičky 150ml studené vody. Nechejte louhovat 12 hodin a pak sceďte. Poté přelijte 1 polévkovou lžíci 150ml vroucí vody, louhujte zakryté deset minut, sceďte, smíchejte oba nápoje dohromady a popíjejte.

Řebříčkový čaj
Řebříček je v České republice běžná bylinka a je snadné si ji natrhat. Sušte na suchém, větraném místě. Seženete i v lékárnách. Čaj si připravíte přelitím dvou čajových lžiček vroucí vodou. Nechte deset minut louhovat a poté pijte dvakrát denně.


Čaj z listů pampelišky
Za slunného, suchého počasí si nasbírejte listy pampelišky a nasušte. Čaj připravíte přelitím dvou čajových lžiček rozdrcených pampeliškových listů vroucí vodou. Nechte deset minut louhovat a pijte třikrát denně.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Čaje na snížení vysokého krevního tlaku, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Čaje na snížení vysokého krevního tlaku.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: Čaje, snížení, vysokého, krevního, tlaku.

Kde najít informace×