Beta karoten tajná ingredience krásného opálení…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Prozradíme vám jak v létě docílit krásného a dlouhotrvajícího opálení. Tajnou ingrediencí je beta karoten - antioxidant, který zároveň hraje velmi důležitou roli při ochraně kůže před poškozením nadměrným slunečním zářením.

Sluneční záření a pleť

Slunce je pro naše zdraví velmi důležité - - zlepšuje naši náladu, posiluje imunitní systém a vytváří důležitý vitamín D. Může také škodit, jedná se zejména o UV-A a UV-B záření, a proto je dobré o svou kůži s správně pečovat.

UV-A záření může nevratně poškodit kůži, protože snižuje její elasticitu, vysušuje a zapříčiňuje její rychlejší stárnutí.

UV-B způsobuje spáleniny od slunce, úpal, rakovinu kůže a také poškození zraku. Proto byste rozhodně neměli podceňovat ochranu před slunečním zářením.


Beta karoten a krásné opálení

Krásné a rovnoměrné opálení je snem skoro každé ženy. Víte však, že jeho základním stavebním kamenem je právě beta karoten? Naše tělo toto žluto červené barvivo rostlin ze skupiny karotenoidů využije jako provitamin vitaminu A. Zároveň se jedná o velmi silný antioxidant, který hraje zásadní roli při ochraně kůže před poškozením nadměrným slunečním zářením. Beta karoten je však důležité brát v předstihu min 14 dni před opalováním, během léta i na podzim. Čím déle betakaroten budete užívat tím déle vám opálení vydrží. Běžně ho najdete v těchto plodinách - mrkev, dýně, rajčata, červená řepa, papriky, broskve, meruňky, nektarinky. Bohužel díky moderním zemědělským technikám ho v těchto potravinách nenajdete dostatek. Pokud chcete doplnit doporučenou denní dávku, která je okolo 6 mg, doporučujeme užívat doplňky stravy.

Mazat či nemazat?

Pouze beta karoten vás na slunci neochrání, myslete na to, že je potřeba se pravidelně mazat opalovacím krémem s dostatečně vysokým UV faktorem. Opalovací prostředek si můžete buď jednoduše doma vyrobit a nebo si ho zakoupit. Na výběr máte z nepřeberného množství opalovacích krémů. Důležité je brát zřetel jestli váš vyvolený produkt neobsahuje zdraví a přírodě škodlivý oxybenzon a EHMC. Věděli jste, že svým opalovacím krémem můžete zabíjet vodní organismy? Nakupujte s rozvahou a respektem k sobě i svému okolí.Plněné papriky

Plněné papriky


Tradiční plněné papriky k létu prostě patří.


Salát z červené řepy s kozím sýrem

Salát z červené řepy s kozím sýrem


Skvělý salát, který se hodí k letním i podzimním měsícům.


Dušená mrkev s bramborem

Dušená mrkev s bramborem


Dietní rychlý oběd, který miluje celá rodina.


Mexický salát Pico de Gallo

Mexický salát Pico de Gallo


Osvěžující mexický salát, který musíte ochutnat.


Plněná rajčata

Plněná rajčata


Jednoduchý předkrm nebo příloha.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Beta karoten tajná ingredience krásného opálení…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: beta, karoten, tajná, ingredience, krásného, opálení….

Kde najít informace×