Balíme se na prázdniny. Na co bychom neměli v žádném případě zapomenout?

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Není to jen tak. Ať už jedeme k moři nebo na vesnici k babičce, není rozumné balení prázdninových zavazadel podcenit. Nestačí pár hodin před odjezdem naplnit batoh několika svršky, které jsou zrovna čisté, a hurá za letními dobrodružstvími. Jsou tu přece jen věci, které by nám mohly opravdu citelně chybět.

Samozřejmě, s ohledem na destinaci, si sbalíme patřičné oblečení, případně sportovní výstroj, kterou budeme potřebovat. V létě má být teplo, ale přírodě neporučíme, takže bychom měli být připraveni i na to, že se poněkud ochladí nebo bude pršet. Takže pokrývka hlavy proti slunci a plášť do deště, případně deštník, by nám neměly v žádném případě chybět.

Své základní toaletní potřeby pro denní hygienu by měl mít každý s sebou. Na to jistě nezapomeneme. Můžeme přidat i láhev na vodu, pár trvanlivých sušenek a pamlsků, máme-li s sebou děti. Vhodné je třeba sušené ovoce.

Opalovací přípravky s vysokým UV filtrem jsou dnes nutné, a bez nich si dovolenou asi ani neumíme představit. Alespoň my, co dbáme na své zdraví. S tím souvisí i repelenty a další přípravky proti klíšťatům a jinému dotěrnému hmyzu. Na výletech do lesa bychom měli mít pevné a pohodlné boty. Houbařský nožík a košíček by se možná také hodil.


V žádném případě nesmíme zapomenout na léky. Ty, co musíme brát pravidelně, si jistě nezapomeneme, ale přesvědčme se, že jich máme dost. Ale stejně tak bychom měli mít s sebou pár náplastí, krém na spáleniny, odřeniny, nějaký volně prodejný lék na bolest, horečku, průjem, zácpu, možná i teploměr, zvlášť pokud jedeme s dětmi. Také léky proti nevolnosti v dopravních prostředcích se leckdy nám i dětem budou hodit. Hlavně v cizině bychom pak možná obtížně narychlo sháněli základní zdravotnické potřeby. Takže si je raději vezměme s sebou. Neměla by nám chybět také běžná dezinfekce na hojení drobných ran.

Za dnešní situace u nás i po celém světě si navíc vezměme dezinfekční prostředky na ruce. Ne vždy a všude je možnost si je před jídlem umýt. Vhodné jsou i vlhčené dezinfekční ubrousky. Hygienu dnes ve vlastním zájmu rozhodně nepodceňujme.Také dostatek roušek nebo respirátorů bychom měli mít u sebe. Dopředu nikdy nevíme, kde a kolik jich budeme potřebovat.

Ne vždycky se nám dovolená vydaří podle našich představ. Klidně se může stát, ne že bychom si to přáli, že bude nějaký ten den pršet. Osvěžení v podobě letní bouřky může pěkně vyčistit vzduch, ale někdy se může deštivé období poněkud protáhnout. Pro tyto případy je dobré mít v zásobě náhradní program, hlavně pro děti. Pár deskových her, poutavou knížku, pár tužek nebo pastelky a skicák. Je to mnohem lepší, než aby naše děti trávily nečas hraním počítačových her nebo surfováním po internetu. Samozřejmě, mobilní telefony jsou dnes nutné, spojení se světem je žádoucí, ale když jde o příjemné strávení společného času, měli bychom sobě i dětem vyhledat raději jinou zábavu. Jistě si svých tabletů a mobilů užijí během roku víc než dost.

A ani rodiče by neměli během dovolené „občas pracovat“. Je čas práce a je čas odpočinku. Dovolená a prázdniny jsou mimořádnou dobou, kdy můžeme nabrat nové síly, odpočinout si, poznávat nové věci. Vždyť nás zase čeká celý rok práce a školy. Tak si toho krásného volna užijtme bez zbytečných starostí a ve zdraví.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Balíme se na prázdniny. Na co bychom neměli v žádném případě zapomenout?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×