Ashwagandha - zázračná bylina s mnoha benefity...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jedna z nejúčinnějších ayurvédských bylinek, která se také přezdívá indický ženšen. Tato mocná bylina je typickým příkladem adaptogenní rostliny, což zjednodušeně znamená - obrovský přínos pro organismus při zvládání zátěžových situací. Vyzkoušejte tuto skvělou bylinu s jejími koňskými účinky na zdraví.

Všestranný zázrak pro naše zdraví

Žijeme v uspěchané době a díky tomu se můžeme potýkat s častým stresem, úzkostmi či nespavostí. Není vždy jednoduché se tomu úplně vyhnout a právě proto byste si na pomoc měli vzít pomocníka v podobě indického ženšenu. Ashwagandha dokáže snížit koncentraci kortizolu v těle, což působí antistresově a napomáhá s nespavostí. Kromě toho se však využívá i při léčbě rakoviny, u které je schopna přinést úlevu od bolesti, kterou přináší chemoterapie a zároveň snižuje stres, únavu a depresi.

Tuto bylinu ocení také sportovci, protože indický ženšen snižuje cholesterol a podporuje růst svalové hmoty. Výzkumy rovněž prokázaly, že Ashwagandha dokáže zvýšit vytrvalost během fyzické aktivity pomocí zintenzivnění mozkové funkce a snížení tělesné bolesti. Co nejvíce oceníte pokud právě držíte dietu Ashwagandha napomáhá správné činnosti štítné žlázy, která vnitřně ovlivňuje právě spalování tuků.

Mnoho benefitů pro mozek a imunitu

Tento přírodní antistresový stimulant má blahodárné účinky i v boji proti Alzheimerovi a špatné paměti. Díky tomu, že tato rostlina obsahuje obrovské množství antioxidantů, které bojují proti volným radikálům, pomáhá zabraňovat stárnutí mozkových buněk. Při pravidelném užívání zjistíte, že máte mnohem lepší náladu a necítíte se tak unavení. Dopřejte si celkový pocit spokojenosti.


V dnešní složité době je pro nás silná imunita jako zlato. Ashwagandha dokáže posílit imunitní systém a zároveň sloužit jako prevence vůči onemocněním. Pozitivně však působí i na bílé a červené krvinky, jejichž počet v těle zvyšuje. Její další bonusem jsou antibakteriální účinky, které jsou prospěšné v boji proti problémům s trávicím, močovým či dýchacím traktem.

Tip: I když je tato bylina hotový zázrak tak by ji neměly užívat těhotné a kojící ženy. Zároveň byste měli její užívání konzultovat se svým lékařem, pokud trpíte na štítnou žlázu.

Vegan miso ramen

Vegan miso ramen


Tradiční japonská polévka je doslova zlato pro náš organismus. Hotovou ji máte za několik minut což je další plus.


Vegan butter chicken

Vegan butter chicken


Veganská variace tradičního indického jídla, na kterém se vaše chuťové pohárky stanou velmi rychle závislé.


Makrobiotická miska

Makrobiotická miska


Dopřejte svému tělu dostatek živin a energie. To nabízi toto jídlo, které lze variovat na tisíce způsobů.


Vejce na tvrdo

Vejce na tvrdo


Kdo by neznal vejce na tvrdo. Víte však jak dlouho se vaří?


Chili con carne

Chili con carne


Směs mexické a americké kuchyně, která si velmi rychle podmanila lidi po celém světě. Už jste si ji někdy zkusili připravit?



Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Ashwagandha - zázračná bylina s mnoha benefity..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: ashwagandha, zázračná, bylina, mnoha, benefity....

Kde najít informace



×