Akupresura - zmírňuje bolest a může léčit různá onemocnění

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Úspěšně tlumí bolesti a pozitivně působí na bolesti zad, artritidu, chronický zánět šlach nebo tenisový loket. Tato tradiční čínská metoda je velmi účinná a můžete ji v klidu provádět doma.

Starověká léčebná metoda

Akupresura je tradiční čínská léčebná metoda, která spočívá ve vytváření tlaku na specifické body na těle. Aplikovat ji lze formou masáže nebo tlačení, přičemž výsledkem je úleva od bolesti. Jelikož u akupresury není co zkazit, můžete ji provádět v pohodlí svého domova. Stačí na správný bod vyvíjet mírný tlak po dobu 30 sekund až 1 minuty. Než tělo zareaguje, potrvá to zhruba dalších 5 až 10 minut. Pokud jste začátečník s akupresurou, účinky se mohou projevit s trochu delší odezvou. Masáží těchto bodů by vás měla rychle přejít bolest hlavy bez nutnosti užívat prášky.

Masáže působící na jednotlivé akupresurní body podporují vylučování nežádoucích toxických látek, které se v našem těle postupem času nahromadily, a to jak prostřednictvím vylučovacího ústrojí, potu či při trávení. Tlakem vyvíjeným na akupresurní body dochází nejen k rozproudění krevního oběhu v celém těle, ale také k rozproudění takzvané bioenergie.

Akupresurní body na chodidlech

Body na chodidlech jsou spojené s jednotlivými orgány. Například bod u paty je zodpovědný za močový měchýř, místo v klenbě chodidla je spojeno s tlustým střevem, místo blízko prstům na noze je pro změnu spojeno s trapézovým svalem a tak dále.


Denně chodíme v obuvi s pevnými podrážkami a tím nestimulujeme jednotlivé akupresurní body přírodní cestou, a tím dochází k jejich nedostatečnému prokrvení. Ideální způsob, jak alespoň částečně nahradit masáže je procházet se v létě po zahradě bez bot, v lepším případě samozřejmě po oblázkové pláži, kde kamínky akupresurní body krásně prokrví.

Pokud nejsou akupresurní body stimulovány, neprokrvují se, v cévách dochází u usazeninám, krev neproudí tam, kde je potřebná, a tím dochází k tomu, že se méně prokrvují i propojené orgány. Orgán, který je hůře prokrvovaný, začíná snižovat svou funkci, což se postupem času projeví v podobě potíží nejrůznějších druhů.

Akupresuru můžete provádět sami doma

Akupresuru můžete provádět jednoduše sami doma, stačí si osvojit správný postup a vědět kde se dané body nacházejí. Ušetříte stovky korun za návštěvy drahých salonů a můžete ji provádět kdykoliv. Na poprvé je samozřejmě lepší si nechat masáž provést od někoho zkušeného a trochu si ji osvojit. Poté se však sami můžete naučit akupresuru provádět doma, jelikož u ní nehrozí žádná rizika - což by například u akupunktury možné nebylo.

Akupresura je bezpečná v tom, že i kdybychom si ji doma provedli špatně a tlakem působili na nesprávné místo, nemůžeme si ublížit. Případně si zkrátka jen nepomůžeme od problémů, od kterých jsme si chtěli ulevit, to je vše.

Jak se akupresura dá naučit?

Kromě toho, že můžete absolvovat různé kurzy, kde se naučíte, jaké a kde akupresurní body jsou, existuje i celá řada knih. A ideální pomůckou pro začátečníky jsou speciální ponožky, na kterých jsou akupresurní body nakreslené, a vy tak přímo víte, kde během masáže přitlačit. Pokud je to možné choďte bosi po různém terénu, přirozeně si tam promasírujete akupresurní body.

Čínské zelí se zázvorem

Čínské zelí se zázvorem


Čínské zelí se zázvorem je velmi zdravý salát plný vitamínů.


Kuře na čínský způsob

Kuře na čínský způsob


Kuře na čínský způsob je jednoduchá a pikantní příprava kuřecího masa.


Čínské knedlíčky plněné krevetovou náplní

Čínské knedlíčky plněné krevetovou náplní


Čínské knedlíčky plněné krevetovou náplní jsou dnes velmi oblíbeným jídlem zejména v Japonsku.


Asijská kuřecí nudlová polévka

Asijská kuřecí nudlová polévka


Asijská kuřecí nudlová polévka je zajímavá exotickou chutí koriandru s citronovou trávou a zázvorem.


Grilovaná hovězí pečínka

Grilovaná hovězí pečínka


Grilovaná hovězí pečínka s červenou paprikou a cibulí je nejlepší třeba s brambory opečenými v troubě nebo s bramborovou kaší.


Thajské hovězí kari

Thajské hovězí kari


Thajské hovězí kari je exotický pokrm, který stojí za to ochutnat.


Čínská nudlová polévka

Čínská nudlová polévka


Čínská nudlová polévka je sytá a chutná polévka a bude vám chutnat stejně, jako ta z dobré čínské restaurace.


Jarní závitky v rýžovém papíru

Jarní závitky v rýžovém papíru


Jednoduchý recept na Jarní závitky v rýžovém papíru, které naleznete v každém pořádném asijském bistru.


Čínské kuřecí kuličky

Čínské kuřecí kuličky


Čínské kuřecí kuličky je kuřecí jídlo zase trochu jinak.


Kachna na medu a víně s červeným zelím

Kachna na medu a víně s červeným zelím


Tento výborný podzimní recept na Kachnu na medu pro Sodexo kuchařský workshop vytvořil šéfkuchař Juraj Dohňanský.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Akupresura - zmírňuje bolest a může léčit různá onemocnění, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: akupresura, zmírňuje, bolest, může, léčit, různá, onemocnění.

Kde najít informace×