7 super filmů o jídle a pití

Lukáš Svítil

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jiroovy vysněné sushi

Pokud máte rádi sushi ve špičkové kvalitě bez jakýchkoliv kompromisů, milujete Japonsko a kvalitní hudbu, určitě si nenechte ujít tento fantastický dokument. Americký dokumentarista David Gelb sleduje pětaosmdesátiletého gurua sushi, který se jmenuje Jiro Ono a který je za svoje jídlo pravidelně oceňovaný třemi michelinskými hvězdičkami. Při přípravě sushi jeho prsty koncertují, ladně tvarují nejrůznější druhy sushi a přizvukují souhře chutí a barev. Jo, a abychom nezapomněli. Některé ryby se kvůli čerstvosti hodí jíst pouze v určitou hodinu a chobotnice do sushi se musejí nejdřív namasírovat!

Šéf

Film „Šéf“ z roku 2014 trochu neprávem zapadl. Jedná se o super komedii o tom, jak úspěšný šéfkuchař po hádce praští s vařením ve špičkové restauraci a pořídí si pojízdné bistro. Hereckou sestavu zde koření Robert Downey jr. nebo Scarlett Johansson. Komedie o poznání sebe sama a svých priorit potěší scenáristickým přístupem, který je plný sympatických postav, břitkého humoru a hlavně nepředvídatelnou dějovou linkou. Jako příslovečná třešnička na dortu se ve filmu objevuje nebezpečné množství dobrého jídla. Tento film doporučujeme všemi deseti.

Koření života

Svět Kate Armstrongové se točí pouze kolem vaření a její kuchyně. Smrtelná autonehoda sestry však obrátí kormidlo jejího dosavadního života. Film je plný moderních kulinářských kreací a ukazuje, jak má fungovat bezvadně sehraný tým kuchařů ve špičkové restauraci. Ingrediencemi, jako je smutek, vzdor, vůle, ale i humor, se zde opravdu nešetří a my vám můžeme garantovat, že po shlédnutí tohoto bijáku dostanete pořádnou chuť na nějakou baštu. V hlavní roli stále krásná Catherine Zeta-Jones.

Dokonalý šéf

Kdo má rád hlubiny modrookých fešáků a nebojí utonutí, může sáhnout po filmu z roku 2015 „Dokonalý šéf“, který zdobí herecká kreace Bradleyho Coopera. Známý syžet pádu na dno a cestu nazpátek líčí tento film jako výjimečně vtipnou a navýsost emotivní odysseu. Sebeuvědomění kuchařského machra, ale jinak povrchního floutka, koroduje každou minutou tohoto bijáku až k melodramatickému konci. Chtělo by se napsat, že film si užijí především ženy. Brání tomu jeden fakt. Snímek přetéká dobrým a dobře vypadajícím jídlem, což ocení opravdu všichni.


Láska na kari

Režisér Lasse Hallström stojí za hity „Co žere Gilberta Grapea“, „Pravidla moštárny“ nebo jiného skvělého filmu o vášni k jídlu „Čokoláda“, a tak je zřejmé, že stojí za vidění i tento kousek. Jednoho dne se do města přistěhuje indická rodina a vyhlášený podnik ověnčený mnoha michelinskými hvězdami začne mít trable. Naštěstí Madame Mallory, majitelka podniku, se ukáže být moudrou ženou. Pozve mladého indického kuchaře k sobě do kuchyně a scéna pro vzájemné obohacení je připravená. „Láska na kari“ je vysoce humanistický film s výrazným akcentem romantiky. Ale hlavně opět s hromadami skvělého jídla.

Julie a Julia

Další z příspěvků renomovaných režisérů. Tentokrát Nora Ephron, stojící namátkou za filmy „Když Harry potkal Sally“ či „Samotář v Seattlu“, natočila příběh o snaživé sekretářce, která miluje vaření. Ta se rozhodne realizovat všech 524 receptů z oblíbené kuchařky „Mastering The Art Of Frech Cooking“ (česky Umění francouzské kuchyně). Kniha je z roku 1961 a film krásně ukazuje společné vášně existující napříč časem, které mají trvalou hodnotu. Mezitím se rozjede nevídaná akce, ale výsledek je stále nejistý. Jestli chcete zjistit, zda se jí to podaří, mrkněte na tento film. V hlavních rolích Maryl Streep a Amy Adams.

Víno roku

A nakonec našeho seznamu film pro milovníky božského moku. Filmy inspirované skutečnou událostí vždycky obsahují něco navíc. Šimrání v břiše s vědomím: jasně, tohle se stalo. V roce 1976 kalifornští vinaři prohlásili, že právě dosáhli virtuozity svých francouzských kolegů. Ano, bylo to k smíchu. Jenže aby bylo spravedlnosti učiněno za dost, pustí se hlavní hrdina v podání Alana Rickmana do srovnání a pečlivého degustování. Zjistí, že i rozdílnými výrobními postupy lze dosáhnout špičkového vína. Celý příběh vrcholí na mezinárodní vinařské soutěži. Jak ta dopadne, zjistíte až na konci a věřte, že budete překvapeni.

Sushi sendvič onigirazu

Sushi sendvič onigirazu


Originální sushi recept kombinovaný s formou sendviče vás příjemně překvapí.


Kari kuře v kokosovém mléce

Kari kuře v kokosovém mléce


Typický recept v podobě kari kuřete v kokosovém mléce je jednodušší, než jste si mysleli.


Grilované krevety

Grilované krevety


Jednou ze základních věcí, kterou byste měli umět, je udělat chutné grilované krevety.


Hovězí líčka na víně

Hovězí líčka na víně


Hovězí líčka na víně představují klasiku klasik. Hlídejte jenom, ať vám víno vydrží po celou dobu vaření.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k 7 super filmů o jídle a pití, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako 7 super filmů o jídle a pití.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: super, filmů, jídle, pití.

Kde najít informace×