5 rad, jak přes Vánoce nepřibrat

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

České rodiny často tráví vánoční svátky sledováním televizních pohádek. Možná to také znáte. Pohodlně se usadíte v křesle, po ruce mísa cukroví, dobrá zábava u filmu a sem tam ochutnáváte. Po Vánocích zjistíte, že váha překročila přijatelnou hranici. Následuje novoroční předsevzetí, že určitě začnete hubnout a cvičit. Svůj novoroční slib však vydržíte nejdéle do konce ledna. Pak pro samou práci nebudete mít na cvičení čas a pomalu sklouznete ke starým zvykům. Přinášíme vám pět rad, jak si přes Vánoce udržet váhu, aniž byste se museli omezovat.

1/ Hýbejte se

Toto doporučení platí po celý rok, nejen na Vánoce. Zároveň není příliš populární. Pod vidinou pohybu si však hned nemusíte vybavit posilovnu. Stačí přirozený pohyb. Moderní člověk většinu času prosedí v autě nebo v kanceláři. Manuálně pracující zase vykonává stereotypní pohyby. Hýbejte se přirozeně. Pomalá chůze, protahovací cvičení, to vše je pohyb přínosný pro zdraví. Nemusíte běhat maraton. Postačí obyčejná procházka. Třeba se psem. Pokud žádného nemáte, nějakého si půjčte. Od sousedů, případně v útulku. Procházkou potěšíte psa, ale uděláte i něco pro své zdraví. Spálíte přebytečné kalorie a budete se cítit lépe.

2/ Cukroví jezte s rozumem


Pro někoho jsou Vánoce bez cukroví nemyslitelné. Nemusíte se vzdávat cukroví, jen ho konzumujte s rozvahou. Pokud už u televize musíte něco pojídat, zkuste cukroví vyměnit za ořechy, plátky ovoce nebo zeleniny. Cukroví si nechte na slavnostní příležitost. Jezte je po menších porcích a soustředěně si je vychutnávejte. 

3/ Tradiční jídla odlehčete

Smažený kapr a bramborový salát je obrovská kalorická bomba. Zkuste salát odlehčit a část majonézy nahradit jogurtem. Místo smaženého kapra můžete vyzkoušet filé na vodě. Pokud se bez těchto tradičních jídel neobejdete, nevadí. Ale odlehčete jídelníček mimo hlavní svátky. Zařazujte více lehkých jídel, podávejte hodně zeleninových salátů. Cukroví ať tvoří pouze sladkou tečku za zdravým jídlem.

4/ Zapojte se do výzvy

Pokud zapátráte na sociálních sítích, můžete narazit na různé výzvy týkající se hubnutí, pohybu a zdravého životního stylu. Vyberte si nějakou, která je vám obsahem blízká, a zkuste se do ní zapojit.  Podpora shodně smýšlející komunity vás podpoří a zároveň vyhecuje. I když možná nesplníte stanovené cíle, uděláte něco pro udržení požadované hmotnosti. A třeba díky výzvě najdete ve svém okolí přátele, s nimiž bude pohyb ještě zábavnější.

5/ Netrapte se výčitkami

Pokud se přesto budete přejídat, netrapte se výčitkami a nekazte si svátky špatným svědomím. Stejně tak si nedávejte už po několikáté ta samá novoroční předsevzetí. Pečovat o štíhlou postavu je potřeba celý rok, nejen na Vánoce. Už víte jak na to a nikdy není pozdě začít. Jedno vánoční zakopnutí vás přece nemůže odradit na cestě za zdravým životním stylem. A pozitivně naladěná mysl je to nejlepší, co můžete pro své zdraví udělat.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k 5 rad, jak přes Vánoce nepřibrat, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako 5 rad, jak přes Vánoce nepřibrat.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: rad,, jak, přes, vánoce, nepřibrat.


×